Vedúci ekonomického oddelenia

Mestské divadlo Žilina

Miesto práce
Horný Val 3, Žilina
Termín nástupu
marec 2020; prípadne dohodou
950 EUR/mesiacMzda od 950 € mesačne podľa praxe a úrovne zručností + osobný príplatok a príplatok za riadenie (odmeňovanie podľa Zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení Zákona č. 388/2018 Z. z. a zákona č. 354/2018 Z. z.)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Na tejto pozícii bude mať na starosti hlavne metodiku účtovníctva a bude zodpovedať za jeho úplné, včasné a správne vedenie.
- samostatné a komplexné riadenie účtovníckych prác na zverenom úseku
- koordinácia účtovnej metodiky s MsÚ Žilina
- spracovanie mesačnej a ročnej uzávierky, zostavenie účtovných a štatistických výkazov
- vypracovanie návrhov rozpočtu príjmov a výdajov na zmenu rozpočtu
- vykonávanie mesačnej a ročnej uzávierky, spracovávanie pravidelných výkazov, reportov a štatistík,
- spracovanie interných dokladov, evidencia majetku, skladu, evidencia
zmluvných vzťahov, vedenie a spracovanie databáz
- daňová agenda – DPH, daňové priznania,
- mzdová a personálna agenda,
- komunikácia s bankou a ostatnými inštitúciami
znalosť:
- zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve,
- zákona č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- zákona č. 523/2004 o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- zákona č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- zákona č. 369/1990 Z. z. o obecnom zriadení,
- Zákon č. 552/2003 Z. z.
- Zákon o výkone práce vo verejnom záujme

-pružná pracovná doba
- zamestnanecké vstupenky na predstavenia divadla
- 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
- možnosť osobného a profesionálneho rastu

V prípade, že Vás táto ponuka zaujala, pošlite nám svoju žiadosť o prijatie do pracovného pomeru so životopisom a súhlasom so spracúvaním Vašich osobných údajov do 19.2.2020 na emailovú adresu: [email protected] alebo poštou na adresu: Mestské divadlo Žilina, Horný Val 3, 010 01 Žilina.
Vybraní uchádzači budú pozvaní na výberové konanie.
Bližšie informácie získate na tel.č. +421903510671

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ukončené VŠ vzdelanie ekonomického zamerania a prax min. 5 rokov, alebo ukončené stredoškolské vzdelanie ekonomického zamerania a prax min. 10 rokov. Ovládanie podvojného a rozpočtového účtovníctva.

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Mzdové účtovníctvo - Expert
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

- aktívny prístup k riešeniu úloh a samostatnosť
- zmysel pre systematickosť
- zodpovednosť, svedomitosť, precíznosť
- komunikatívnosť a príjemné vystupovanie
- odolnosť voči stresu
- schopnosť byť kreatívny a vedieť pracovať teamovo
- práca s internetom a portálmi orgánov štátnej správy a verejnej správy (napr. finančná správa), práca s vnútornými IS pre finančné a mzdové účtovníctvo (Softip, Omega, MRP a pod), práca s portálmi RIS (Rozpočtový informačný systém)

Mestské divadlo Žilina vzniklo po dlhej prestávke 1. januára 1992, a to ako prvé neštátne profesionálne divadlo na Slovensku, ktoré nespadá do zriaďovateľskej pôsobnosti MK SR, ale je financované z rozpočtu mesta Žilina. Mestské divadlo Žilina je repertoárovým divadlom so stálym umeleckým súborom. V súčasnosti sa jeho dramaturgia orientuje na súčasné texty uvádzané v slovenskej premiére, nové dramatizácie, nové preklady klasických textov a pôvodnú súčasnú slovenskú drámu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3868093  Megjelentetés dátuma: 12.2.2020  Alapbér (bruttó): 950 EUR/mesiac