Dramaturg / lektor dramaturgie

Mestské divadlo Žilina

Miesto práce
Horný Val 3, Žilina
Termín nástupu
dohodou
podľa platných taríf pre zamestnancov vo verejnom záujme, nástupný plat podľa rokov praxe + osobný príplatok po skúšobnej dobe, od 688 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- textová príprava v spolupráci s autorom
- podieľanie sa na tvorbe koncepcie divadelného programu
- zodpovednosť za umeleckú úroveň textov, jazykovú správnosť pripravovaných divadelných inscenácií
- vyhľadávanie externých autorov, organizácia ich spolupráce s divadlom, vytváranie autorského zázemia
- dodržiavanie časového hormonogramu plánovania, prípravy a odovdzávanie textov do výroby
- príprava všetkých žánrov a foriem slovesných umeleckých diel
- administratívne práce spojené s výkonom

- dlhodobá a stabilná pracovná pozícia
- benefity v zmysle vyššej Kolektívnej zmluvy
- zamestnanecké vstupenky na divadelné predstavenia

V zmysle §13 ods. 1 písm. a) zákona č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov a čl. 6 ods. 1 písme. a) nariadenia Európskeho parlamentu a rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov Vás prosíme v žiadosti o udelenie Vášho dobrovoľného a výslovného súhlasu so spracúvaním Vašich osobných údajov.
V prípade, že Vás táto ponuka zaujala, pošlite nám svoju žiadosť o prijatie do zamestnania spolu so životopisom a motivačným listom do 27.09.2019 emailom na adresu: [email protected]
Ďakujeme všetkým kandidátom za prejavený záujem o prácu v našej spoločnosti, avšak iba vybraní kandidáti spĺňajúci stanovené kritéria budú pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

umelecké vzdelanie - dramaturgia/réžia/kulturológia a pod.

- samostatnosť, flexibilita, dôslednosť, zodpovednosť
- prehľad o divadle, literatúre (svetová dramatika)
- kreatívne a inovatívne myslenie
- schopnosť pracovať v kolektíve
- anglický jazyk na komunikatívnej úrovni - výhodou

Mestské divadlo Žilina vzniklo po dlhej prestávke 1. januára 1992, a to ako prvé neštátne profesionálne divadlo na Slovensku, ktoré nespadá do zriaďovateľskej pôsobnosti MK SR, ale je financované z rozpočtu mesta Žilina. Mestské divadlo Žilina je repertoárovým divadlom so stálym umeleckým súborom. V súčasnosti sa jeho dramaturgia orientuje na súčasné texty uvádzané v slovenskej premiére, nové dramatizácie, nové preklady klasických textov a pôvodnú súčasnú slovenskú drámu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3760812  Megjelentetés dátuma: 13.9.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: podľa platných taríf pre zamestnancov vo verejnom záujme, nástupný plat podľa rokov praxe + osobný príplatok po skúšobnej dobe, od 688 €