Referent – terénny sociálny pracovník

Mestská časť Bratislava - Rača

Miesto práce
Rača
Termín nástupu
ihneď
800 - 1 000 EUR/mesiacod 800,- € do 1000,-€ brutto v závislosti od dĺžky praxe a skúseností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• aktívne vyhľadávanie a pomoc odkázaným občanov
• sociálne poradenstvo a poskytovanie informácií v krízových situáciách,
• zabezpečovanie sociálnych služieb, spolupráca s orgánmi štátnej správy, samosprávy, neziskovými organizáciami, charitatívnymi inštitúciami
• spracovávanie individuálnych plánov práce s klientmi a komunitami
• realizácia komunitného plánovania, pomoc pri uplatňovaní ľudských práv, oprávnených záujmov a pomoci pri vybavovaní osobných záležitostí
• sprevádzanie klienta do jednotlivých inštitúcií
• orientácia v aktuálne platnej legislatíve
• terénny sociálny pracovník mapuje lokalitu, mapuje prostredie – vytvára sociálnu mapu, zbiera demografické údaje, analyzuje potreby lokality a určuje ciele svojej práce v dlhodobejšom horizonte
• vykonáva krízovú intervenciu v ťažkých životných situáciách nadväzovaním kontaktov s klientmi a sprostredkovaním kontaktov s oficiálnymi inštitúciami
• povinnosťou terénneho sociálneho pracovníka je sledovanie a zapájanie sa do programov a výziev, ktoré znižujú sociálne riziko, zlepšujú sociálne podmienky a rozširujú možnosti dôstojného života klientov

• skrátený týždenný pracovný čas na 37,5 h
• 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
• príspevok do III. piliera – dôchodkové sporenie
• odmeny pri pracovnom jubileu, variabilné odmeny
• sociálny fond na kultúrno-spoločenské vyžitie
• možnosť ubytovania v ubytovni zamestnávateľa

Žiadosti spolu s profesijným životopisom zasielajte elektronickou poštou na [email protected] alebo ich doručte poštou, prípadne osobne na adresu Mestská časť Bratislava-Rača, Kubačova 21, 831 06 Bratislava 35.
Mestská časť si vyhradzuje právo písomne odpovedať len vybraným uchádzačom, ktorí budú spĺňať požiadavky.

Bližšie informácie podá vedúca oddelenia pre sociálne veci: Mgr. Helena Krovinová, tel. č. 02/49112445, [email protected]
personálny referát: Mgr. M. Somorovská, tel. č. 02/49112426, [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

odbor sociálna práca, podľa zákona č. 448/2008 Z. z. o sociálnych službách v znení neskorších predpisov

Vodičský preukaz

B

• osobnostné a morálne predpoklady podľa Zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov
• organizovanie a plánovanie práce
• analyzovanie a riešenie problémov
• komunikácia (jednanie s ľuďmi), samostatnosť, empaticky prístup, ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť), analyzovanie a riešenie problémov
• znalosť práce s počítačom: Microsoft Word, Microsoft Excel, Internet

Samospráva | Mestská časť Bratislava-Rača je jednou z mestských častí Hlavného mesta SR Bratislavy v okrese Bratislava III. Rozprestiera sa na rozlohe 23,6 km² a žije tu takmer 25 700 obyvateľov. Rača sa delí na miestne časti: Krasňany, Rača a Východné. Základnou úlohou obce pri výkone samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jej územia a o potreby jej obyvateľov. Mestská časť zabezpečuje okrem iného ochranu a tvorbu životného prostredia, pamätihodností miestneho významu, pravidelne organizuje kultúrne podujatia, je zriaďovateľom základných a materských škôl, utvára podmienky na rozvoj športu detí a dospelých a poskytuje sociálne služby v podobe denného stacionára a terénnej opatrovateľskej služby. | Viac informácií o nás nájdete na www.raca.sk

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 3643209  Megjelentetés dátuma: 12.4.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 800 - 1 000 EUR/mesiacod 800,- € do 1000,-€ brutto v závislosti od dĺžky praxe a skúseností