Samostatný odborný referent školského úradu

Mesto Malacky

Miesto práce
Mestský úrad, Bernolákova, Malacky
Termín nástupu
podľa dohody
1 150 EUR/mesiacNástupný plat je minimálne 1 150,- € brutto/mesiac v závislosti od odpracovaných rokov + možnosť uplatnenia pohyblivej zložky k platu.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zabezpečuje úlohy v súlade so zákonom č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v znení neskorších predpisov v oblasti preneseného výkonu štátnej správy na úseku školstva, mládeže a telesnej kultúry na úrovni mesta, pripravuje a zúčastňuje sa na tvorbe všeobecno-záväzných nariadení mesta v danej oblasti a kontroluje ich dodržiavanie, vykonáva administratívno-správne činnosti v školstve na úseku územnej samosprávy, vydáva organizačné pokyny pre riaditeľov škôl a školských zariadení, ktorých zriaďovateľom je orgán územnej samosprávy, poskytuje odbornú a poradenskú činnosť školám a školským zariadeniam.

Druh pracovného pomeru: plný pracovný úväzok, pracovný pomer na dobu určitú na jeden rok s možnosťou predĺženia pracovného pomeru na dobu neurčitú.

Zoznam požadovaných dokladov:
- žiadosť o zaradenie do výberu uchádzača
- štruktúrovaný profesijný životopis s uvedením telefonického a e-mailového kontaktu
- kópia dokladu o vzdelaní

Dátum a miesto podania žiadosti:
Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť do 20. júla 2020 na adresu: Mesto Malacky, Bernolákova 5188/1A, 901 01 Malacky. Žiadosti doručené po tomto termíne nebudú zaradené do výberu uchádzača (neakceptuje sa posledný deň lehoty ako dátum odoslania na podacom lístku pošty).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

VŠ vzdelanie druhého stupňa; kvalifikácia pre učiteľa základnej školy v zmysle vyhlášky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR č. 1/2020 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

Prax na pozícii/v oblasti

najmenej 5 rokov pedagogickej činnosti

Počet rokov praxe

5

Iné kritériá a požiadavky:
- občianska bezúhonnosť
- znalosť legislatívy verejnej správy a samosprávy - zákon o obecnom zriadení, o výchove a vzdelávaní, o štátnej správe v školstve a školskej samospráve, nariadenie vlády SR a vyhláška MŠVVaŠ SR upravujúce vzdelávanie na školách a školských zariadeniach, všeobecná a miestna znalosť v oblasti mimoškolskej činnosti, športu a kultúry
- skúsenosti s metodickým riadením v oblasti školstva výhodou
- ovládanie štátneho jazyka
- znalosť práce s PC (MS Office, Internet)
- samostatnosť, komunikatívnosť, flexibilnosť, zodpovednosť

samospráva - Mesto Malacky

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3757878  Megjelentetés dátuma: 1.7.2020  Alapbér (bruttó): 1 150 EUR/mesiac