Senior účtovník

MenkynaPartners Management Consulting, s.r.o.

Miesto práce
Trnavský kraj
1 600 EUR/mesiacPlat: od 1.600, - EUR brutto / mesiac (konečná výška odmeny bude predmetom diskusie počas výberového konania a bude závisieť od seniority daného kandidáta)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme skúseného Senior účtovníka/ účtovníčku, s komplexnou zodpovednosťou za všetky oblasti účtovníctva. Jeho náplňou práce je vykonávanie a metodické zabezpečenie procesov účtovného oddelenia, legislatívnych požiadaviek a koordinácia zamestnancov. Podieľa sa na zlepšovaní a automatizácií účtovných procesov, spolupracuje s internými oddeleniami a zabezpečuje interakcie s externými inštitúciami.
Hlavné úlohy a zodpovednosti:
• Zabezpečenie vedenia účtovníctva a výkazníctva podľa platných právnych predpisov
• Zodpovednosť za spracovanie a kontrolu mesačných a ročných účtovných uzávierok
• Vystavenie a účtovanie odoslaných a došlých faktúr, zápočtov, dobropisov a ťarchopisov
• Evidovanie majetku, odpisovanie a vyraďovanie majetku
• Príprava a odoslanie výkazu DPH, kontrolného výkazu a štatistických výkazov
• Príprava a odoslanie dane z príjmov, dane z motorových vozidiel a dane z nehnuteľnosti
• DPH Governance - evidencia neplatičov
• Účtovanie úverov a pôžičiek
• Koordinácia a metodické usmerňovanie tímu junior účtovníkov
• Priamy reporting Finančnému riaditeľovi

• Možnosť pracovať pre prosperujúcu spoločnosť so silným postavením na trhu
• Príležitosť pre ďalšie vzdelávanie a rozvoj v rámci odborných zručností a kompetencií

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Iné neuvedené oblasti

Naším klientom je obchodná spoločnosť venujúca sa nákupu a predaju komodít so silným postavením na slovenskom trhu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Počet rokov praxe

3

• Minimálne 3-ročná skúsenosť s komplexným vedením účtovníctva väčšej spoločnosti
• Výborná znalosť slovenských účtovných štandardov
• Pokročilý užívateľ balíka MS Office
• Skúsenosť s prácou v komplexnom ERP systéme, znalosť IS NAVISION výhodou
• Analytické myslenie
• Technologická zdatnosť
• Dôslednosť, spoľahlivosť
• Schopnosť tímovej spolupráce

Spoločnosť MenkynaPartners objavuje a rozvíja potenciál, kompetencie, hĺbku a zrelosť pre vedomý rast firiem a jednotlivcov.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 3910477  Megjelentetés dátuma: 15.1.2021  Alapbér (bruttó): 1 600 EUR/mesiac