JavaScript Developer - Frontend or Backend

Manuvia, a. s.

Miesto práce
Košice
Mzdové podmienky (brutto)
900 EUR/mes

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- we are looking for Frontend or Backend (Web) Developers with JavaScript experience

Description:
development
building enterprise-level
ecommerce platform solutions
participate in project team meetings
building complex ecommerce solutions
work closely in team with Development Lead
provide recommendations to improve processes

 salary depends on experiences
 a network-style culture,
 trainings and certifications,
 language education
 career development,
 work-life balance,
 healthy lifestyle programs

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Frontend Developer:
2+ years in Frontend development
HTML and CSS - advanced
JavaScript - advanced
AdobePhotoshop - advanced
Experience with frontend grid systems
Experience with responsive web design approach or mobile solutions

Backend Developer:
2+ years of web development,
Knowledge of Javascript and OOP,
Experience with any server-side language,
Understanding of JSON, CSV, XML files formats
Experience with any VCS
English - advanced

Počet zamestnancov
5000 a viac zamestnancov

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3515139  Megjelentetés dátuma: 12.10.2018  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 900 EUR/mes