Docent konzumnej kultúry (Čašník) + Profesor čiernych vied (Barista)

Martinus, s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, na dohodu (brigády)
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do našich nových kaviarní FOXFORD v Bratislave (Obchodná, Cubicon) hľadáme šikovných kolegov a kolegyne na pozície DOCENT KONZUMNEJ KULTÚRY (v niektorých prevádzkach je táto pozícia nazývaná aj čašník) a PROFESOR ČIERNYCH VIED (barista).

Ak na nasledujúce tri otázky odpovieš áno, je celkom pravdepodobné, že hľadáme práve teba!

1. Vieš, že malé piccolo neexistuje a v kaviarni si objednávaš espresso?
2. Myslíš si, že služby v slovenskom gastre by mali fungovať podstatne lepšie a si presvedčený, že aj vďaka tebe by mohli?
3. Vieš, že úsmev, drobné detaily (latte-art, anyone?) a prvé-a-posledné pre zákazníka vytvárajú tú skutočnú dušu kaviarne a v práci považuješ za svoje poslanie dať im ich?

Trikrát “áno”? Čítaj ďalej! :-)

Si priateľský, komunikatívny a zvládaš rozhovor v angličtine na ľubovoľnú tému? Vieš byť vrúcny a milý, aj keď zrovna nie je „tvoj deň“? Rád pracuješ v príjemnom kolektíve, ale nezaskočí ťa ani keď máš úlohu dokončiť sám? Pri pomyslení na prácu s pokladňou ťa neobleje studený pot? Máš naviac rád knihy? Darmo, asi si náš človek!

Čo bude patriť k tvojim úlohám?
Denne budeš komunikovať so zákazníkmi, aby vždy našli to, po čo si do kaviarne prišli, aj keď to bude úsmev pre krajší deň. Budeš mať na starosti a radosti našich hostí, servírovanie chutných koláčov aj kompletovanie malých jedál (čašník), prípravu skvelých limonád, nápojov a najlepšej kávy (barista). K sladkej pochúťke by si mal vedieť povedať jej odporučiť aj vhodný príbeh, alebo rozpovedať ten jej - pretože naše jedlá si to zaslúžia! :-)

Informácie o výberovom konaní

TERMÍN NÁSTUPU je okamžite.

Pokiaľ ťa naša ponuka zaujala, pošli nám prosím životopis spolu s motivačným listom. Kontaktovať budeme vybraných uchádzačov. (Priateľské upozornenie: Hľadáme zodpovedných ľudí, ktorí naozaj chcú robiť túto prácu. Preto ľuďom, ktorí pri hľadaní práce neprečítajú ani celý inzerát, automaticky sa prihlasujú na jednu ponuku za druhou a napríklad si kvôli získaniu práce nenájdu čas napísať ani len krátky motivačný list, nebudeme ani odpisovať.)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Pokladňa - Základy
Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Excel - Základy

Počet rokov praxe

1

Predpokladom na uplatnenie sa je tvoja skúsenosť s prácou so zákazníkmi v obchode, v kaviarni alebo reštaurácii a radosť z dennodennej komunikácie so zákazníkom. Z osobnostných predpokladov uvítame zhovorčivosť, proaktivitu, zodpovednosť, samostatnosť, ale aj schopnosť pracovať v tíme a neznalosť výrazu "nedá sa“.

Martinus a Foxford je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Spájame ľudí s knihami, aby v sebe rozvíjali to dobré: cez naše kamenné kníhkupectvá, kaviarne aj internetové obchody, na Slovensku i v Česku, kde patríme medzi najväčších kníhkupcov vôbec.

Veľkosť však nikdy nebola naším hlavným cieľom. Tým je byť najlepší pre našich zákazníkov, pre ľudí, s ktorými spolupracujeme a denno-denne prinášame tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia ich deň krajším. Snívame o krajine, ktorá číta a posúva sa vpred: my tomu chceme prispievať aj podporou čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či organizácií ako Dobrý Anjel či Slovenská debatná asociácia.

Našu prácu už ocenilo viacero organizácií:

- V rokoch 2019 až 2022 sme získali prvenstvo v prieskume KPMG ako Zákaznícky najobľúbenejšia značka na Slovensku
- V rokoch 2014-2020 sme sa napríklad stali absolútnymi víťazmi prestížnej súťaže MasterCard Obchodník roka.
- Niekoľkokrát sme sa objavili v prvej päťke ocenených v súťaži Najatraktívnejší zamestnávateľ
- Náš CEO Mišo Meško sa v roku 2020 stal víťazom EY Podnikateľ roka a je TREND TOP Manažér roka 2018
- V roku 2012 sme získali hlavnú cenu v oceňovaní Via Bona Slovakia pre malé a stredné podniky za uplatňovanie princípov zodpovedného podnikania

- Naše marketingové kampane za uplynulé roky získali viacero klincov v celoslovenskej reklamne súťaži Zlatý klinec

Na toto všetko sme hrdí a vážime si to. V rámci našej hodnoty #stálelepší sa zároveň snažíme napredovať ďalej. Budeme radi, ak budeš chcieť byť súčasťou tejto našej cesty a pridáš sa k nám!

Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Martinus.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 1807532  Megjelentetés dátuma: 25.8.2014  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: dohodou