Redaktor spravodajstva/Košice

MARKÍZA - SLOVAKIA, spol. s r.o.

Miesto práce
Košický kraj
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
1.6.2021
1 500 EUR/mesiacSkutočná výška odmeny bude upravená v závislosti od počtu odvysielaných reportáží

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chcete sa stať tvárou TV Markíza?

Hľadáme kandidáta v rámci Košického kraja na pozíciu Redaktor/Redaktorka domáceho spravodajstva v našej televízii.

Je to vynikajúca príležitosť pre skúseného a motivovaného redaktora, novinára, ktorý disponuje výbornými medziľudskými zručnosťami a silnou etikou, bude schopný aktívne vyhľadávať a spracovávať aktuálne témy z prostredia domáceho spravodajstva.

Mimoriadne vítaný je novinársky záujem a zručnosti, príjemný vzhľad, vystupovanie a bezchybný verbálny prejav. Ak máte všeobecný prehľad o spoločenských a súčasných udalostiach a chcete sa profilovať v spravodajskej oblasti, pošlite nám Váš životopis v anglickom jazyku a minútovú videovizitku. Povedzte nám o svojom štúdiu, novinárskej praxi, prečo sa zaujímate o uvedenú pozíciu a prečo si myslíte, že by sme mali vybrať práve Vás.

Videovizitku nahrajte cez YOUTUBE kanál a v HORIZONTÁLNOM formáte.

• Vyhľadávanie a navrhovanie tém do vysielania
• Spracovanie overených informácií z rôznych dostupných a overených zdrojov
• Tvorba a plánovanie rozhovorov
• Výroba spravodajských reportáží
• Spolupráca s úradmi, inštitúciami, agentúrami, verejnosťou a inými zdrojmi
• Spolupráca s video redaktormi, editovanie obrazového materiálu
• Zodpovednosť za vyvážený a objektívny prístup k udalostiam, za overovanie zdrojov a informácií a za dodržovanie princípov novinárskej etiky, tak aby neboli v rozpore s platnými právnymi predpismi

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

• Pozícia NIE JE vhodná pre kandidátov bez predošlých skúsenosti s prácou pred kamerou
• Anglická jazyk – B2
• Iné jazyky výhodou
• Absolvent žurnalistiky alebo príbuzného oboru
• PC a editačné nástroje výhodou
• Ambicióznosť, motivácia pre prácu v médiách
• Bezchybný verbálny prejav, príjemný hlas, vystupovanie a charizma
• Vynikajúce zručnosti pri živom vysielaní, silné prezentačné schopnosti pred kamerou
• Skúsenosti s mikrofónom v inom elektronickom médiu je viac ako vítaná
• Excelentné komunikačné a analytické schopnosti
• Tímový hráč
• Všeobecný prehľad o spoločenských, politických, ekonomických a kultúrnych udalostiach
• Schopnosť sprostredkovať informácie jasným, stručným a zrozumiteľným spôsobom pre širšiu verejnosť

Skupina Markíza je najvýznamnejšou televíznou a mediálnou skupinou pôsobiacou v Slovenskej republike. V súčasnosti ju tvorí päť celoplošných televíznych staníc – TV Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI a Markíza International a prevádzkuje aj vlastnú streamovaciu službu Voyo.

Medzi najsilnejších hráčov patrí skupina Markíza aj v online prostredí, kde taktiež ponúka široké portfólio webových stránok a služieb - Markiza.sk, TVNOVINY.sk, mobilné aplikácie, HbbTV.

Skupina Markíza je členom nadnárodnej spoločnosti CME, ktorá prevádzkuje televízne stanice v Bulharsku, Chorvátsku, Českej republike, Rumunsku a Moldavsku, na Slovensku a v Slovinsku a je jednou z vedúcich spoločností vo sfére médií a zábavy v rámci strednej a východnej Európy. CME zastrešuje 43 televíznych kanálov a oslovuje celkovo 49 miliónov divákov. CME je súčasťou portfólia medzinárodnej finančnej a investičnej skupiny PPF.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Filip Foriš
E-mail: poslať životopis
ID: 4058112  Megjelentetés dátuma: 8.4.2021  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. Alapbér (bruttó): 1 500 EUR/mesiac