Koordinátor projektu „100 klimaticky neutrálnych a inteligentných miest"

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Laurinská, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
Dohodou
1 700 EUR/mesiac1 700 EUR/mes. v závislosti od pracovných schopností a skúseností je možnosť priznať aj osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Vypracovanie plánu implementácie misie 100 miest a návrhu spôsobov riadenia a prepájania aktivít mesta v oblasti klímy a udržateľnosti.
  • Mapovanie doterajších projektov odborných útvarov magistrátu a organizácií mesta prispievajúcich k ochrane klímy a vytvorenie portfólia súčasných a budúcich projektov mesta v týchto oblastiach.
  • Identifikácia kľúčových partnerov a zainteresovaných strán a budovanie spolupráce (MVO, univerzity, štátna správa, mestské časti, firmy, start-upy a inovátori).
  • Rozvoj spolupráce s ďalšími slovenskými a zahraničnými mestami zapojenými do misie 100 miest s cieľom aktívneho zdieľania skúseností/expertízy, spolupráce a vytvorenia národného a medzinárodnými klastra.
  • Rozvoj spolupráce s riadiacim konzorciom misie na úrovni Európskej komisie NetZeroCities a s tzv. city advisorom.
  • Návrh postupu na vypracovanie inventáru emisií skleníkových plynov v súlade s metodikou misie.
  • Príprava plánu implementácie aktivít s návrhom rozpočtu na roky 2023 a 2024 a variantmi na obsahové a organizačné zastrešenie agendy klímy a udržateľnosti na meste. Podľa potreby vypracovanie odborných podkladov a komunikačných výstupov o klimatickej agende na meste.

  • Peňažné benefity: možnosť osobného príplatku a odmeny, príspevok do DDS 2 – 3 %
  • Možnosť profesijného a odborného rastu.
  • Ďalšie benefity:
    • pružný pracovný čas
    • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
    • sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • Životopis.
  • Motivačný list (v rozsahu max. 1 A4).
  • Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.
  • Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Poznámka:

Na osobné/ online stretnutie si zamestnávateľ vyhradzuje právo pozvať len vybraných kandidátov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky najneskôr do 21.07.2022.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

odbor environmentálny, manažérsky alebo technický

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Prax na pozícii/v oblasti

environmentalistika, ekológia, environmentálne právo, environmentálne vzdelávanie, energetika/staveb

Počet rokov praxe

3

  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa alebo minimálne 3 roky praxe v odboroch environmentálneho, manažérskeho alebo technického zamerania (napr. environmentalistika, ekológia, environmentálne právo, environmentálne vzdelávanie, energetika/stavebníctvo, dátová analýza, verejná správa a pod.). Prax vo verejnej správe vítaná.
  • Skúsenosť so samostatným riadením a/alebo implementáciou projektov/projektových aktivít, riadenia projektových tímov alebo vzťahov s partnermi.
  • Organizačné a komunikačné schopnosti. Skúsenosti s tvorbou strategických a/alebo koncepčných materiálov výhodou.
  • Dobré znalosti práce s Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft PowerPoint a s plánovacími a kolaboratívnymi nástrojmi (napr. MS Project, Teams, Planner, Miro).
  • Aktívna znalosť anglického jazyka.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 4370585  Megjelentetés dátuma: 30.6.2022  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. Alapbér (bruttó): 1 700 EUR/mesiac