Veľká výzva: hľadáme sociálnych pracovníkov a pracovníčky!

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislavský kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
ASAP
Od 1 100 EUR/mesiacV závislosti od pozície a odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností 1. Sociálny pracovník – 1 300 Eur 2. Asistent/asistentka sociálnej podpory a šofér - 1 100 Eur

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme personál na nasledovné pozície:

  • Sociálny pracovník/sociálna pracovníčka pre karanténne mestečko – na 12 hod. pracovnú dobu, na smeny, zahŕňa aj prácu v noci
  • Asistent/asistentka sociálnej podpory pre karanténne mestečko - na 12 hod. pracovnú dobu, na smeny, zahŕňa aj prácu v noci
  • Šofér - asistent pre ľudí bez domova pre karanténne mestečko - zahŕňa aj služby vo večerných hodinách
  • Sociálny pracovník/sociálna pracovníčka pre mestský terénny tím – štandardná pracovná doba, zahŕňa aj služby vo večerných hodinách
  • Sociálny pracovník/pracovníčka pre mestský terénny tím v lokalite MČ Bratislava - Vrakuňa - štandardná pracovná doba, môže zahŕňať aj služby v podvečerných hodinách

Informácie o výberovom konaní

Poznámka:

  • Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov a kandidátky.
  • V žiadosti je potrebné jasne uviesť, ktorú pozíciu preferujete.

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • žiadosť o zaradenie do výberového konania,
  • životopis,
  • fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania, údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi pošlite elektronicky najneskôr do 14. 11. 2020 Pozor! V rámci vyhlásených pozícií obsadzujeme síce viaceré voľné pracovné miesta, prihlasujte sa však čo najskôr - pohovory sa budú konať priebežne.

SPOLU TO ZVLÁDNEME

Hlavné mesto SR Bratislava hľadá sociálnych pracovníkov a pracovníčky

V súvislosti s novým koronavírusom a ochorením COVID-19 Hlavné mesto SR Bratislava reaguje na aktuálne potreby a preventívne opatrenia, ktoré so sebou toto ochorenie prináša. Aby sme boli v tomto úsilí úspešní, potrebujeme byť v prvom rade ako mestská komunita súdržní a zodpovední voči sebe a svojmu okoliu. Robíme všetko preto, aby sme boli čo najlepšie pripravení na nárast počtu infikovaných a chorých. Jedným z opatrení je aj vybudovanie nového karanténneho mestečka, do ktorého hľadáme pomoc pre ľudí bez domova, ktorí budú prijatí s podozrením na ochorenie COVID-19 alebo miernym priebehom tohto ochorenia. Našim cieľom je pomôcť im zvládnuť túto krízovú situáciu a podporiť ich počas celého pobytu v karanténe aj pri jej ukončení.

Zároveň, zodpovedný prístup mesta k sociálnym problémom a výzvam, ktoré trápia Bratislavčanky a Bratislavčanov sa premieta aj do rozvoja Mestského terénneho tímu. Plánujeme pôsobiť v nových lokalitách, akými je napríklad Pentagon v MČ Bratislava – Vrakuňa. Okrem toho reagujeme na podnety občanov a občianok týkajúce sa ľudí bez domova, hľadáme sociálne citlivé riešenia a zintenzívňujeme podporu ľudí bez domova vo verejnom priestore počas súčasnej epidemiologickej situácie a zimného obdobia.  Tretím programom je prevencia a znižovanie rizík s mladými ľuďmi v prostredí nočného života. Preto hľadáme šikovných sociálnych pracovníkov a pracovníčky, ktorí sa chcú podieľať na zmenách sociálnej politiky mesta priamo v teréne a v kontakte s najzraniteľnejšími komunitami.

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

  • Podľa typu pozície – vyštudovaný daný odbor alebo dostatočné skúsenosti z praxe, napríklad zo školy alebo v rámci dobrovoľníctva
  • Bezúhonnosť
  • Komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, organizačné, riadiace schopnosti, koncepčné myslenie.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 3985883  Megjelentetés dátuma: 13.10.2020  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. Alapbér (bruttó): 1 100 EUR/mesiac