Odborník na oblasť ochrany ovzdušia /samostatný odborný referent/ na Oddelení životného prostredia

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
1 100 EUR/mesiac1100 EUR/mes. - možnosť osobného príplatku v závislosti od odborných znalostí, pracovných skúseností a schopností

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Prenesený výkon štátnej správy starostlivosti o životné prostredie na úseku ochrany ovzdušia, vydávanie stanovísk a rozhodnutí v správnom konaní a plnene povinností obce podľa zákona o ovzduší

Legislatíva :

Zákon NR SR č. 137/2010 Z. z. o ovzduší a jeho vykonávacie právne predpisy

Prenesený výkon štátnej správy v oblasti ochrany ovzdušia

      podľa § 27 zákona č. 137/2010 Z. z. o ovzduší (ďalej len „zákon o ovzduší“):

  • koncepčná činnosť v oblasti tvorby a ochrany životného prostredia na úseku ochrany ovzdušia,
  • samostatná odborná činnosť v oblasti ochrany ovzdušia – zabezpečovanie  preneseného výkonu štátnej správy na obec,
  • kontrola  dodržiavania povinností prevádzkovateľov malých zdrojov znečistenia ovzdušia- vykonávanie obhliadok miest vypúšťania znečisťujúcich látok  vrátane návrhu opatrení,
  •  v rámci stavebných konaní v súčinnosti so stavebnými úradmi jednotlivých MČ-účasť na rokovaniach a stavebných konaniach,
  • poskytovanie konzultácií projektantom a investorom a vybavovanie ucelenej odbornej agendy ako podklad pre spracovanie PD pre stavebné povolenie  a kolaudačné rozhodnutie,
  • samostatné vykonávanie prác, súvisiacich s manipuláciou so spismi na počítači (evidencia znečisťovateľov a technických údajov o zdrojoch znečisťovania životného prostredia),
  • spolupráca na vypracovaní a realizácii programu a integrovaného programu na zlepšenie kvality ovzdušia,
  • vypracovávanie materiálov na rokovanie orgánov samosprávy hlavného mesta v určených termínoch a zodpovednosť za ich formálnu a obsahovú stránku,
  • podieľa sa na príprave a spracovaní VZN hlavného mesta SR Bratislavy o ovzduší,
  • vypracovávanie rozhodnutí o výške  poplatkov za znečistenie ovzdušia,
  • vedenie evidencie prevádzkovateľov malých zdrojov znečisťovania ovzdušia.

Vydávanie súhlasu podľa § 17 ods. 1 písm. a), c) a f) zákona o ovzduší:

  • na povolenie stavieb a prevádzku malých zdrojov znečisťovania ovzdušia,
  • na činnosti nepodliehajúce stavebnému konaniu, na zmenu používaných palív a surovín a na zmeny využívania technologických zariadení malých zdrojov znečisťovania ovzdušia,
  • kontroluje dodržiavanie povinností prevádzkovateľov a určuje poplatky za znečisťovanie ovzdušia.
  • vybavovanie podnetov občanov v oblasti ochrany ovzdušia vykonáva ďalšie práce, ktoré súvisia s dohodnutým druhom práce, podľa pokynov nadriadeného vedúceho

  • Možnosť priznania peňažných benefitov: osobné príplatky a odmeny, príspevok do DDS 2 – 3 %
  • Možnosť profesijného a odborného rastu.
  • Ďalšie benefity:
    • pružný pracovný čas
    • zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona
    • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
    • sociálna politika – príspevok na dopravu, príspevok na stravovanie, sociálna výpomoc možnosť bezplatného vstupu do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

  • Žiadosť o zaradenie do výberového konania /motivačný list.
  • Životopis.
  • Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelania.
  • Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
  • POZNÁMKA:

    Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov.

    Žiadosti spolu s profesijným životopisom doručte elektronicky najneskôr do 23.09.2020

    Požiadavky na zamestnanca

    vysokoškolské II. stupňa
    vysokoškolské III. stupňa

    Vzdelanie v odbore

    prírodovedného, technického resp. environmentálneho zamerania

    Počet rokov praxe

    1

  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa prírodovedného, technického resp. environmentálneho zamerania.
  • Minimálne 1 rok odbornej praxe, prax vo verejnej správe vítaná.
  • Bezúhonnosť.
  • Ovládanie PC na používateľskej úrovni.
  • Ovládanie minimálne jedného cudzieho jazyka na komunikatívnej úrovni.
  • Komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť proti stresu, organizačné a riadiace schopnosti, koncepčné a analytické myslenie.
  • Inzerujúca spoločnosť

    Verejná správa - samospráva

    Počet zamestnancov

    500-999 zamestnancov
    ID: 3964247  Megjelentetés dátuma: 8.9.2020  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. Alapbér (bruttó): 1 100 EUR/mesiac