Junior právnik/právnička

Liga za ľudské práva

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1.9.2020
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

· právne poradenstvo a právna pomoc žiadateľom o azyl na území Slovenskej republiky a cudzincom umiestneným v útvaroch policajného zaistenia pre cudzincov, zastupovanie klientov v azylovom konaní pred Migračným úradom MVSR a pred súdmi SR, zastupovanie klientov v konaní o zaistení a v konaní o administratívnom vyhostení, vrátane súdov SR, komunikácia s klientmi za pomoci tlmočníkov, vyhľadávanie a spracúvanie informácií o krajine pôvodu, vedenie evidencie klientov a spisov, manažment prípadu a ďalšie úlohy podľa zadania zamestnávateľa,
· právne poradenstvo a asistencia v oblasti azylového, pobytového práva a v súvislosti s integráciou cudzincov, ako aj pri žiadosti o štátne občianstvo,
· výskumy, právne analýzy a písanie právnických blogov,
· príprava informačných materiálov pre cieľovú skupinu, a spolupodieľanie sa na organizácii informačných poradenských stretnutí pre cudzincov,
· spolupráca so študentmi Azylovej kliniky Trnavskej univerzity, po 3 mesiacoch zadávanie a supervízia čiastkových úloh v rámci praxe študentov

Zmysluplná práca v odvetví práva, kde na Slovensku nie je veľa takýchto príležitostí a v prestížnej mimovládnej organizácii
Profesionálny rast a špecializácia: budeš súčasťou tímu právničiek, ktoré sú vysoko špecializované a úspešné v téme azylového a cudzineckého práva, od ktorých sa budeš môcť učiť a profesionálne posúvať. Ponúkame tiež možnosť účasti na profesionálnych konferenciách a seminároch v zahraničí.
Práca v dynamickom a príjemnom kolektíve, ktorý ponúka priestor pre realizáciu vlastných nápadov v téme

Informácie o výberovom konaní: svoje prihlášky posielajte čo najskôr, najneskôr však do 31.7.2020 na adresu [email protected].
Zoznam požadovaných dokumentov:
· Profesijný štruktúrovaný životopis v slovenčine a v angličtine
· Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
· Motivačný list (max. 1 strana) v slovenčine.

Vybraných účastníkov pozveme na osobný pohovor. Pohovory sa uskutočnia priebežne.
Súčasťou pohovoru bude preverenie znalosti základných ľudsko-právnych dokumentov, zákona o azyle a zákona o pobyte cudzincov, znalosť angličtiny a právne uvažovanie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

· spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, bezúhonnosť,
· schopnosť pôsobiť v multi-etnickom a multi-jazykovom prostredí,
· schopnosť pracovať samostatne a schopnosť byť súčasťou tímu,
· proklientsky orientovaný prístup,
· flexibilita a ochota výnimočne prispôsobiť svoj časový harmonogram príprave urgentného podania (pri krátkych lehotách v prípadoch zaistenia) alebo účasti na úkonoch s klientom na policajnom útvare (výnimočne môže ísť o večerné hodiny či víkend).

Za výhody u uchádzača/ky považujeme: predchádzajúca právna prax alebo záujem o prácu s individuálnymi klientmi, znalosť ďalšieho cudzieho jazyka okrem angličtiny, predchádzajúce angažovanie sa v oblasti ľudských práv, predchádzajúca spolupráca alebo skúsenosť s prácou pre mimovládne organizácie, predchádzajúca skúsenosť s témou utečencov alebo cudzincov.

Liga za ľudské práva (HRL) je občianske združenie založené v roku 2005 právnikmi/čkami advokátmi/kami, ktorého cieľom je poskytovať právnu pomoc cudzincom/kám a utečencom/kyniam na Slovensku. Našou snahou je podporovať budovanie transparentnej a zodpovednej imigračnej, azylovej a integračnej politiky rešpektujúcej ľudské práva a dôstojnosť. Naše iniciatívy sa zameriavajú na podporu posilnenia postavenia cudziniek/cov a utečenkýň/cov v našej spoločnosti.

Veríme, že Slovensko sa môže stať novým domovom pre utečencov/ky a poskytnúť ženám, mužom a deťom bezpečie, stabilitu a nový začiatok. V priebehu rokov sme boli svedkami toho, ako utečenci a utečenkyne z rôznych krajín našli na Slovensku domov s pomocou miestnych ľudí, a veríme, že v našej komunite je veľa takých, ktorí sú ochotní zapojiť sa do úsilia o pomoc s integráciou utečencov/kýň do miestnej komunity. Sme tu preto, aby sme takýchto ľudí zhromaždili a ukázali im, ako je to možné.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3933826  Megjelentetés dátuma: 8.7.2020  Alapbér (bruttó): 1 200 EUR/mesiac