Koordinátor jazykových služieb

LEXMAN, s. r. o.

Miesto práce
Polus Tower 2, Vajnorská 100/B, 831 04 Nové Mesto
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
dohodou
900 - 1 400 EUR/mesiac(nástupný plat) + mesačné/kvartálne odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Si absolventom prekladateľstva a tlmočníctva alebo už máš prax s projektovým manažmentom jazykových služieb, študoval si jazyk alebo IT zameranie a máš výbornú znalosť nemeckého/anglického jazyka, ovládaš spisovnú slovenčinu? Staň sa súčasťou tímu a podieľaj sa na realizácií prekladov, tlmočení a lokalizácií produktov pre veľkých hráčov.

Ponúkame ti prácu na pozícii Koordinátor jazykových služieb/Senior koordinátor jazykových služieb v našej spoločnosti, ktorá patrí k lídrom v prekladateľskom segmente. V rámci zaškolenia si osvojíš pracovné postupy v našej prekladateľskej spoločnosti, nadobudneš praktické skúsenosti s jazykovými softvérovými nástrojmi a rozšíriš si komunikačné a obchodné zručnosti. Hlavnou náplňou tvojej práce bude:
- komunikácia s domácimi a zahraničnými klientmi - osobne, e-mailom, telefonicky;
- príprava cenových ponúk, príprava rozpočtu, samostatná práca na projektoch;
- denná komunikácia s prekladateľmi, QA tímom, DTP, obchodným oddelením;
- plánovanie úloh, sledovanie progresu, realizácia a zodpovednosť za priebeh prekladateľských, lokalizačných a iných projektov;
- analýza požiadaviek zákazníkov, implementácia požiadaviek do plánu realizácie projektu;
- sledovanie trendov a inovácií v prekladateľskom odvetví;
- spolupráca v tíme ale aj samostatná práca na jednotlivých projektoch;
- práca s internými aplikáciami, textovými editormi, CAT nástrojmi (Trados Studio, MemoQ, Across, Memsource, Passolo a iné...);
- možnosť práce na špecifických projektoch ako dabing, titulkovanie videa alebo stream videa na web spolu s audio stopou z viacerých tlmočníckych kabín;
- pracovná doba sa smeny od 8:00 do 16:30, od 9:00 do 17:30 a od 10:00 do 18:30.

Táto pozícia je vhodná pre absolventov bez praxe (junior pozícia) alebo kandidátov s praxou v inej prekladateľskej agentúre/lokalizačnom oddelení spoločnosti (senior pozícia).
V rámci trainee programu je pozícia vhodná aj pre študentov 4. a 5. ročníka (trainee pozícia), ktorí majú záujem získať praktické skúsenosti v prekladateľskej spoločnosti a záujem pracovať v prekladateľskej spoločnosti aj po skončení štúdia.
Ukáž nám čo vieš, ak budeš šikovný/á, všetko ostatné ťa naučíme...

- odmeny na základe pracovného výkonu a úspešne zrealizovaných projektov;
- intenzívne zaškolenie a spolupráca v rámci tímu;
- príjemné pracovné prostredie a mladý kolektív;
- pravidelne sa školíme, chceme byť vždy in v rámci nových trendov;
- bonus pri doporučení nového kolegu ;
- benefit 1 až 3 sick days;
- ovocie, káva, čaj v kancelárii;
- jazykové kurzy;
- firemný mobil s paušálom;
- bezodné nápoje pre všetkých - káva, nealko, minerálky, smädom u nás neumrieš;
- vždy niečo zdravé v kancelárii, teda ani hladom u nás neumrieš;
- príjemné pracovné prostredie v administratívnej budove pri Kuchajde v myhive Vajnorská Tower II;
- tak ako intenzívne pracujeme vieme aj intenzívne oddychovať na firemných eventoch;
Navrhni si svoj motivačný stimul a uvidíme.

Ak spĺňaš uvedené požiadavky a máš záujem o našu ponuku práce, poprosíme ťa zaslať nám tvoj profesijný životopis v slovenskom a nemeckom/anglickom jazyku spolu s motivačným listom. V motivačnom liste uveď prečo si myslíš, že si práve ty najvhodnejším kandidátom a budeš prínosom pre LEXMAN. Uvedené zašli na e-mail: [email protected]
Do predmetu správy uveď prosím " KOORDINÁTOR PREKLADATEĽSKÝCH SLUŽIEB/SENIOR KOORDINÁTOR PREKLADATEĽSKÝCH SLUŽIEB/TRAINEE PROGRAM ". Do 14 dní budeme kontaktovať len kandidátov, ktorí splnia naše požiadavky. Títo budú pozvaní na osobný pohovor.

LEXMAN - Tvoj partner vo svete jazykov

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

jazyky a obchod

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Pokročilý (C1) alebo Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- Musíš byť aktívny/a, chcieť sa učiť nové veci, tvrdo na sebe pracovať, intenzívne sa vzdelávať a milovať prácu s jazykom;
- spoľahlivosť, dochvíľnosť, otvorenosť, zodpovednosť a časová flexibilita;
- výborná znalosť slovenského jazyka podmienkou;
- aktívna znalosť nemeckého alebo anglického jazyka;
- výborná znalosť práce s počítačom, znalosť práce s SDL Trados Studio alebo inými CAT výhodou;
- schopnosť pracovať v tíme ale aj samostatne;
- orientácia na cieľ a výsledok;
Príď sa ukázať a zistíme čo je v tebe!

Spoločnosť LEXMAN patrí medzi popredné prekladateľské, tlmočnícke a lokalizačné spoločnosti na Slovensku a v Českej republike. Sme dynamická a inovatívna spoločnosť s orientáciou na odborné a technicky náročné prekladateľské, tlmočnícke a lokalizačné projekty. Poskytujeme kreatívne riešenia prekladateľských projektov pre klientov najmä z/do slovenského, českého jazyka a väčšiny jazykov strednej a východnej Európy. Medzi našich klientov patria renomované slovenské ako aj zahraničné medzinárodné spoločnosti.
Sme skupina profesionálov s viacročnou praxou v prekladateľskej oblasti. Myslíš si že si lepší ako ostatní, radi ťa privítame v našom tíme. Staň sa aj ty súčasťou nášho teamu! LEXMAN - Tvoj partner vo svete jazykov

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 3609169  Megjelentetés dátuma: 5.1.2021  Alapbér (bruttó): 900 EUR/mesiac