Interný prekladateľ/revízor odborných textov

LEXIKA s.r.o.

Miesto práce
Miletičova 21, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
od 1000,- €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V prekladateľskej spoločnosti LEXIKA hľadáme do tímu novú kolegyňu alebo kolegu na pozíciu interného prekladateľa/revízora prekladov z angličtiny/nemčiny do slovenčiny.

Náplň práce počas bežného pracovného dňa:
- revízie a korektúry prekladov,
- preklady odborných textov,
- práca s modernými prekladateľskými softvérovými nástrojmi,
- iné lingvistické činnosti.

Anglický jazyk je podmienkou, kombinácia s nemčinou veľkou výhodou.
Texty sú z rôznych odborných oblastí, najmä z ekonómie a práva.

Naša budúca kolegyňa alebo kolega bude podrobne zaškolený do pracovných postupov, ako aj používania CAT nástrojov.

Pracujeme v príjemnom pracovnom prostredí v širšom centre Bratislavy. Naši zamestnanci majú možnosť ďalšieho vzdelávania a rozširovania si znalostí v zázemí stabilnej a prosperujúcej spoločnosti.

Oceňujeme aktívny a zodpovedný prístup k práci. Po zaškolení a úspešnej pracovnej adaptácii je možné pracovať aj z domu.

Ak si myslíte, že sa k nám hodíte, postupujte podľa nasledovných krokov, aby sme sa Vám ozvali späť:

1) reagujte na náš inzerát (cez web profesia.sk),
2) priložte svoj životopis v slovenskom a cudzom jazyku,
3) vyplňte dotazník, ktorý dostanete v potvrdzujúcej e-mailovej správe.

Všetky poskytnuté informácie posúdime a vybraných kandidátov budeme kontaktovať.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

prekladateľstvo, lingvistika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Expert (C2) alebo Nemecký jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Úspešný kandidát spĺňa tieto predpoklady:

• predošlá prekladateľská skúsenosť (min. 2 roky),
• výborná znalosť slovenčiny a cudzích jazykov,
• zmysel pre detail,
• schopnosť rešeršovať (internet, paralelné texty),
• dochvíľnosť (dodržiavanie stanovených termínov),
• samostatnosť (vedieť pracovať samostatne, nájsť si potrebné informácie).

Toto pracovné miesto je vhodné aj pre vysoko motivovaného absolventa s chuťou ďalej na sebe pracovať a učiť sa. Pracovné miesto nie je vhodné pre študenta.

Sme prekladateľská spoločnosť s viac ako 20 ročným pôsobením na slovenskom ako aj medzinárodnom trhu so zameraním na odborné preklady a profesionálne tlmočenie a tiež:

- tím mladých ľudí s chuťou dosahovať dobré výsledky,

- jednou z najväčších prekladateľských spoločností v SR,

- kolektív s priateľskou atmosférou.

Aké sú naše hodnoty?

Pozeráme sa na svet očami našich zákazníkov, aby s našimi prekladmi a tlmočením získali čo najvyššiu hodnotu.

Pracovitosť a tímová práca nie sú pre nás len prázdnymi slovami do firemnej prezentácie. Navzájom si pomáhame, vieme spolu zamakať, ale aj dobre si oddýchnuť.

Integrita a dlhodobá udržateľnosť vzťahov so všetkými našimi partnermi sú pre nás dôležitejšie ako rýchly zisk, ľahké riešenia alebo vopred istá výhra v tendri.

Sme aktívnym členom Asociácie prekladateľských spoločností SR a medzinárodnej organizácie Globalization and Localization Association. Náš systém riadenia kvality je certifikovaný v zmysle normy ISO 9001 a texty prekladáme v zmysle ISO 17100.

Pracovné prostredie

Náš office sa nachádza v širšom centre mesta s výbornou dostupnosťou individuálnou aj hromadnou dopravou. V krátkom čase máme v pláne sa presunúť do coworkingového centra. Máme moderne vybavené pracoviská so všetkým potrebným technickým zázemím.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 3549682  Megjelentetés dátuma: 3.12.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: od 1000,- €