Účtovník platobného styku

Miesto práce
Nitra
1 200 EUR/mesiacOd 1200 EUR brutto/mesačne v závislosti od skúseností*
Termín nástupu
Dohodou
plný úväzok

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Aktuálne obsadzujeme pozíciu Účtovník platobného styku, kde hlavnou náplňou práce bude:

* Nahrávanie bankových výpisov do interných systémov
* Odsúhlasovanie bankových účtov s interným Treasury systémom
* Zaznamenávanie odchádzajúcich platieb do interného Treasury systému vrátane zaznamenania pohybov v rámci cash pooling-u
* Spracovanie platobných transakcií v Inhouse bank systéme vrátane zrkadlenia záznamov v internom Treasury systéme; zahrnuté sú platobné transakcie na dodávateľov, zamestnancov, cestovné náhrady, daňové a odvodové povinnosti, inkasné platby, zákaznícke bonusy, splátky úverov a pod.)
* Účtovanie hedgingových transakcií
* Sledovanie disponibility cudzích mien
* Doriešenie bankou zamietnutých platieb a komunikácia s internými partnermi v rámci LEDVANCE skupiny
* Kontrola obchodných partnerov (ECC, embargo a iné kritériá)
* Spracovanie platobných avíz k prevodom v rámci LEDVANCE skupiny
* Prevody finančných prostriedkov medzi firemnými účtami
* Týždenné plánovanie likvidity; zber dát zo všetkých pobočiek a následné spracovanie v Treasury systéme
* Poskytovanie podpory a poradenstva v otázkach platobného styku interným partnerom v rámci LEDVANCE skupiny
* Aktívna spolupráca s oddelením procesnej podpory pre Finance & Treasury
* Participácia na projektoch pri zmenách procesov, testovanie

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Požadovaná prax

3

Požiadavky na vhodného kandidáta:

* Ukončené VŠ vzdelanie ekonomického zamerania
* Aspoň 3 roky skúseností v oblasti Treasury/Cash managementu/Finance alebo Účtovníctva v medzinárodnej spoločnosti
* Plynulá úroveň anglického jazyka (ďalší cudzí jazyk bude výhodou)
* Veľmi dobrá znalosť balíka MS Office
* Vynikajúce komunikačné a prezentačné zručnosti
* Výborný time-management a zmysel pre dodržiavanie termínov
* Precíznosť, orientácia na výsledok a kvalitu práce
* Tímový hráč

* Podľa zákona sa vyžaduje zverejňovanie základnej zložky mzdy (minimálna mzda pre inzerované pozície). Ako zamestnávateľ zdôrazňujeme, že pozorne zvážime Vaše odborné schopnosti, predpoklady a skúsenosti na danú pozíciu a odmeňovanie nastavíme spravodlivo vzhľadom k Vašej kvalifikácii na príslušnú pozíciu a vzhľadom k situácii na pracovnom trhu.

Všetky benefity nájdete tu

LEDVANCE je jedným zo svetových lídrov v oblasti všeobecného osvetlenia. Ponúka širokú škálu LED svietidiel, pokročilé LED zdroje, inteligentné riešenia pre domácnosti a budovy, ako aj tradičné svetelné zdroje. Vlastníkom LEDVANCE je čínska svetelná spoločnosť MLS Co, Ltd., pričom európska centrála sa nachádza v Mníchove.

Naše obchodné aktivity sú zastúpené vo viac ako 140 krajinách sveta a celosvetovo zamestnávame vyše 2.600 zamestnancov. Sme pokrokoví, flexibilní a orientovaní na zákaznícke riešenia.

Ponúkame:
- bohaté skúsenosti v oblasti svetelného biznisu,
- dobre vybudovanú globálnu predajnú a logistickú sieť,
- dlhoročné vybudované vzťahy so zákazníkmi,
- inovatívne možnosti výskumu a vývoja

Kontakt

ID: 3904595  Megjelentetés dátuma: 22.5.2020  Alapbér (bruttó): 1 200 EUR/mesiac