Účtovník/čka

Akadémia LEAF - LEAF Academy

Sasinkova 13, 81100 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
01.06.2018

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Komplexne zabezpečiť vedenie slovenského účtovníctva pre LEAF Academy a nastaviť interné procesy k nemu vedúce: financie, rozpočet, reporty a kontrola výdavkov v kontexte LEAF organizácie.

Zodpovednosti v súvislosti s legislatívou a právnym súladom:

znalosť podvojného účtovníctva pre neziskové organizácie (definované MF SR),
formálna kontrola účtovných dokladov,
príprava finančných reportov,
aktuálny prehľad záväzkov a pohľadávok,
ročná závierka (súvaha, výkaz ziskov a strát),
výročná správa o daní z príjmov,
elektronická (online) komunikácia s Finančnou správou Slovenskej republiky (Daňový úrad):
podávanie správ z daní z príjmov (ročne)
podávanie ročnej účtovnej závierky
podávanie daňového priznania k DPH (mesačne)
ostatná elektonická komunikácia
elektronická komunikácia so Štatistickým úradom - podávanie štatistického výkazu o aktivitách organizácie (ročne).
Zodpovednosti v súvislosti s internými procesmi:

celkový dohľad nad vnútornými finančnými procesmi a obehom dokumentov,
pomoc s písaním a revidovaním interných pravidiel a interných formulárov v oblasti financií,
sledovanie aktuálnych legislatívnych zmien súvisiacich s účtovníctvom, daniami a pod a ich implementácia do praxe,
inventarizácia majetku,

komunikácia s externými daňovými poradcami a externou auditorskou firmou,
poskytovanie účtovných rád pri študentských projektoch.
Najbežnejšie finančné operácie a dokumenty:

pokladňa/ pokladničné doklady,
bankové účty: mesačné výpisy,
kartové operácie: kreditné a debetné karty,
záväzky: prijaté faktúry, platy zamestnancov, vyúčtovania služobných ciest a vyúčtovania ostatných výdavkov zamestnancov, záväzky cieľových skupín (školené štipendiá, príspevky, náhrady).
pohľadávky: prijaté poplatky a príspevky
časovo rozlíšené náklady a príjmy

zmysluplná práca pre organizáciu s víziou a misiou pomáhať mladým lídrom v ich osobnom i profesnom rozvoji
rôznorodá agenda
flexibilný pracovný čas
inšpiratívny tím

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý

Hodnotové:

Dôvernosť
Spoľahlivosť, precíznosť
Proaktivita
Záujem o poslanie a činnosť LEAF

Odborné a osobnostné:

absolvované príslušné vysokoškolské vzdelanie
najmenej 5 rokov skúseností v oblasti účtovníctva
znalosti / skúsenosti v špecifických otázkach účtovníctva v neziskových organizáciách (napríklad občianske združenia, nadácie atď.)
skúsenosti s účtovnými softvérmi (napr. KROS, Pohoda, MRP, MADO, HUMANET atď.)
skúsenosti s implementáciou nových procesov
výborné znalosti zákonov o dani z príjmov a DPH
stredná úroveň písomnej a hovorenej angličtiny
ochota spolupracovať so študentmi
schopnosť pracovať v dynamickom prostredí
flexibilita v hľadaní riešení pre unikátne medzinárodné prostredie LEAF Academy.

LEAF Academy is an exciting new boarding high school which opened in September 2016 in Bratislava, Slovakia with a mission to develop young people with the potential to be future leaders and shapers of society in Slovakia, Central Europe and beyond. Our students demonstrate character, excellence, entrepreneurial leadership, and civic engagement and are selected on a need-blind basis. More information about LEAF Academy can be found at www.leafacademy.eu.

LEAF Academy is a part of the LEAF organization, a Slovak non profit which runs a portfolio of programs focusing on improving education experience of talented high school students, mitigation of brain-drain, and development of talented young professionals. More information about LEAF can be found at www.leaf.sk/en/.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3360276  Megjelentetés dátuma: 12.4.2018