Účtovník

Kongsberg Automotive, s.r.o.

Miesto práce
Hlavná 48, 952 01 Vráble, Nitriansky kraj
Termín nástupu
01.05.2018

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné úlohy a zodpovednosti pozostávajú, ale nie sú obmedzené len na nasledujúce činnosti:
  • Vedenie komplexného účtovníctva spoločnosti v súlade s platnou legislatívou.
  • Zodpovednosť za dodržiavanie legislatívneho procesu týkajúceho sa účtovania, oceňovania a evidencie majetku.
  • Sledovanie stavu majetku spoločnosti, účtovanie pohybov na kartách majetku ( zaradenie majetku, zabezpečenie procesu vyraďovania majetku).
  • Výpočet daňových a účtovných odpisov dlhodobého majetku, zaraďovanie majetku do odpisových tried v súlade s platnou legislatívou.
  • Zodpovednosť za dodržiavanie legislatívneho procesu týkajúceho sa spôsobu účtovania a oceňovania zásob.
  • Zodpovednosť za účtovanie bankových, resp. hotovostných transakcií, vypracovávanie cash –flow.
  • Spracovávanie a účtovanie cestovných príkazov podľa platnej legislatívy.
  • Prvotná príprava účtovných dokladov (zodpovednosť za vecnú správnosť daňových dokladov).
  • Zodpovednosť za účtovanie, evidenciu, likvidáciu a archiváciu došlých a vyšlých faktúr.
  • Zodpovednosť za účtovanie interných dokladov a ostatných záväzkov podľa platnej legislatívy.
  • Zodpovednosť za aktivity mesačnej uzávierky - odsúhlasenie zostatkov v rámci skupiny, resp. s externými dodávateľmi a odberateľmi.
  • Riešenie otázok od dodávateľov, zákazníkov.
  • Vypracovávanie štatistík pre štatistický úrad.
  • Spracovanie daňových priznaní, DPH, súhrnný výkaz.
  • Vypracovanie účtovných výkazov ( súvaha, výkaz ziskov a strát, obratová predvaha).
  • Asistencia pri vývoji a implementácii efektívnych účtovných procedúr a procesov ( interných aj externých).
  • Asistencia pri interných a externých auditoch.
  • Spracovávanie colných dokumentov v súvislosti s vývozmi resp. dovozmi z tretích krajín a krajín EU
  • Príprava podkladov pre spracovanie Intrastatu.
  • Aktívna participácia na implementácii metodických zmien do systému SAP.
  • Samostatné zabezpečovanie odborných agend a výkon systémových prác.
  • Vykonávať ďalšie činnosti podľa požiadaviek nadriadeného.
  • Všetky činnosti súvisiace s pracovnou pozíciou vykonávať v súlade s požiadavkami BOZP, protipožiarnej ochrany a ochrany životného prostredia

  • bohatý sociálny program pre zamestnancov /vstupenky do divadla, na hokej, masáže, mliečna cesta a iné/
  • príspevok zamestnávateľa na DDP,
  • netradičné firemné akcie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

3

  • analytické myslenie, komunikačné zručnosti, určenie priorít, prispôsobenie sa zmene;
  • schopnosť pracovať pod tlakom, asertívne správanie, flexibilita, tímovosť;

Kongsberg Automotive provides world class products to the global vehicle industry. Our products enhance the driving experience, making it safer, more comfortable and sustainable. With revenues of approx. EUR 1 billion and approximately 5.300 employees in 18 countries, Kongsberg Automotive is truly a global supplier. The company is headquartered in Zürich, Switzerland and has more than 21 production facilities worldwide. The product portfolio includes seat comfort systems, driver and motion control systems, fluid assemblies, and industrial driver interface products developed for global vehicle manufacturers. In our Vráble plant we produce mainly AT shifters and other products. You can find more at our web page http://www.kongsbergautomotive.com/

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Zuzana Humayová
Tel.: +421915842407
E-mail: poslať životopis
ID: 3329105  Megjelentetés dátuma: 9.4.2018