Právnik/čka (vrátane podpory pre vymáhanie pohľadávok), KB a.s., pobočka zahraničnej banky

Komerční banka, a.s.

Miesto práce
Hodžovo nám. 1A, 811 06 Bratislava, Slovakia, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Poskytovanie právnych služieb v určených oblastiach, s cieľom zabezpečovať súlad činností banky s právnymi predpismi.
Poskytovanie právnej podpory špecialistom z odboru vymáhania aktív zriaďovateľa, s cieľom maximalizovať výťažok banky.
Koordinovanie uplatňovania práv a nárokov v súdnych a iných konaniach.
Zabezpečovanie administratívy v súvislosti s portfóliom vymáhaných úverových pohľadávok, v spolupráci so špecialistami z odboru vymáhania aktív zriaďovateľa, najmä z pohľadu súladu s príslušnou legislatívou a regulatórnymi predpismi.
Poskytovanie právneho poradenstva interným klientom/iným útvarom banky.
Príprava a spracovávanie právnych podkladov a dokumentácie.
Účasť na určovaní stratégie a koordinácia vymáhania jednotlivých obchodných prípadov.
Metodická činnosť v oblasti vymáhania pohľadávok.
Zabezpečovanie komunikácie v problematických obchodných prípadoch s protistranami, v spolupráci so špecialistami z odboru vymáhania aktív zriaďovateľa.

Zázemie silnej medzinárodnej skupiny
Práca v profesionálnom tíme a priestor pre sebarealizáciu
Bankové zamestnanecké výhody
Možnosť odborného rastu v oblasti transakcií pre veľkú korporátnu klientelu, vrátane nadnárodných finančných transakcií

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore právo.
Min. 3 ročná skúsenosť s korporátnym bankovníctvom a znalosť slovenského trhového prostredia.
Znalosť právnych predpisov súvisiacich s vymáhaním pohľadávok.
Skúsenosti v oblasti konkurzného, reštrukturalizačného a exekučného konania a s vedením sporovej agendy.
Aktívna znalosť AJ – slovom i písmom.
Cieľavedomosť; ochota a schopnosť učiť sa nové veci a schopnosť sebamotivácie.
Porozumenie ekonomickým dopadom navrhovaných právnych úkonov pre banku.
Dobré komunikačné a rokovacie schopnosti, tímová spolupráca.

Komerční banka, a.s. is a member of Société Générale Group with a dominant position in Czech Republic. Komerční banka serves the corporate clients through Komerční banka, a.s., foreign bank branch, which is focused on large and medium-sized enterprises with a turnover of EUR 40 million or more. Societé Générale Group is one of the leading global financial services providers and employs 157,000 people worldwide.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 2814573  Megjelentetés dátuma: 16.11.2016