Projektový IT manažér

IPESOFT, s.r.o.

Bytčická, Žilina, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
ihneď
2 000 EUR/mesiacod 2 000 EUR (podľa seniority, skúseností) + ročná prémia v rámci bonusového systému spoločnosti

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do našej spoločnosti IPESOFT ako popredného dodávateľa komplexných IT riešení pre energetiku a priemyselné podniky, hľadáme skúseného projektového manažéra. Účelom pracovnej pozície je plánovať a koordinovať činnosti v rámci zverených IT projektov v súlade so zámermi spoločnosti.

Náplň práce:
• riadenie projektov od ich prípravnej (akvizičnej) etapy až po ukončenie a odovzdanie riešenia do prevádzky a servisnej starostlivosti
• celková zodpovednosť za IT projekt a jeho vedenie podľa stanovenej špecifikácie, v rámci stanoveného rozpočtu a časového harmonogramu
• identifikácia a riadenie rizík projektu
• vedenie a budovanie projektového tímu, riadenie úloh
• zabezpečenie projektovej dokumentácie na základe zákazníckych požiadaviek
• realizácia a koordinácia zmenového konania v rámci zverených projektov
• projektový controlling a projektový reporting
• komunikácia so zákazníkom
• spolupráca so subdodávateľmi a partnerskými organizáciami, koordinácia subdodávok
• komunikácia naprieč všetkými firemnými oddeleniami

Očakávajú sa príležitostné služobné cesty v rámci SR aj zahraničia.

• práca v stabilnej spoločnosti pôsobiacej na trhu viac ako 25 rokov
• príjemné pracovné prostredie
• flexibilný pracovný čas
• motivačný systém zamestnaneckých benefitov
• firemné akcie, podpora športových a kultúrnych podujatí

Informácie o výberovom konaní

Odborné znalosti – projektový manažér / vedúci projektov:
• Znalosti štandardných PM nástrojov (MS Project, Confluence, JIRA, …) a metodológie projektového riadenia, ich aktívne využívanie v praxi
• Skúsenosti s riadením projektov, aktívna prax v projektovom manažmente min. 5 rokov
• Skúsenosti s prípravou projektových plánov, projektový controlling a projektový reporting
• Prehľad v oblasti ICT
• Platný certifikát PRINCE2 / IPMA / PMI je vítaný

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

informatické vedy; informačné a komunikačné technológie; ekonomické vedy

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

riadenia projektov (ICT)

Počet rokov praxe

5

• výborná úroveň komunikácie na verbálnej aj písomnej úrovni
• výborné vyjednávacie schopnosti
• schopnosť pracovať v tíme a viesť tím
• dobré prezentačné schopnosti
• schopnosť riešiť problémy, mať analytické myslenie a ochotu vzdelávať sa
• spoľahlivosť, samostatnosť a zodpovedný prístup k práci
• odolnosť voči stresovým situáciám

Spoločnosť IPESOFT dodáva inovatívne softvérové riešenia pre energetiku a optimalizáciu výrobných procesov. Vyjadrením dôvery významných firiem našej spoločnosti je skutočnosť, že v portfóliu našich zákazníkov sú firmy ako U.S.Steel Košice, eustream, Slovenský plynárenský priemysel, Slovenské elektrárne, Slovnaft, Stredoslovenská energetika, ČEZ, ŽSR, Continental, EPS Belehrad, Kazašské železnice a ďalšie významné výrobné a energetické podniky.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4180107  Megjelentetés dátuma: 5.4.2022  Alapbér (bruttó): 2 000 EUR/mesiac