Redaktor - editor

IKAR, a.s.

Miletičova 23, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
ihneď
1 300 EUR/mesiacúprava možná po skúšobnej dobe, štvrťročné odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- editovanie pôvodných slovenských a prekladových publikácií, non-fiction na úrovni projektov
- spolupôsobenie na príprave a tvorbe edičného plánu vydavateľstva
- komunikácia s autormi, prekladateľmi, grafikmi a externými redaktormi, príprava zmlúv a dohôd
- komunikácia so zahraničnými agentúrami
- korektúry zalomených textov a plotrov
- ostatné práce v redakcii

Ponúkame:
- prácu v kolektíve v stabilnej spoločnosti
- narodeninové voľno
- deň voľna po vianočnom večierku
- ročné odmeny v závislosti od plnenia plánu
- DDS (3. pilier)
- kartu Multisport
- príspevok na rekreáciu
- nákup tovaru za zvýhodnenú cenu
- občerstvenie na pracovisku ( káva, čaj, minerálka )
- ovocný deň ( raz za týždeň )

Výberové konanie bude prebiehať v dvoch kolách (pokiaľ si nevyberieme kolegu už v prvom kole). Nech sa páči, kontaktujte našu spoločnosť zaslaním životopisu a motivačného listu na uvedenú mailovú adresu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

slovenský jazyk a literatúra, editorstvo, vydavateľská prax

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Office - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

editorstvo, vydavateľstvo

Počet rokov praxe

3

• profesionálna znalosť slovenského jazyka
• ovládanie anglického jazyka slovom i písmom, komunikácia so zahraničím
• ovládanie ďalšieho cudzieho jazyka výhodou
• orientácia v populárno – náučnej literatúre (non-fiction)
• prax s textami (jazyková úprava, redigovanie, korektúry)
• kreatívnosť a práca s vizuálom publikácie
• pružnosť, pedantnosť, zodpovednosť, samostatnosť, vizuálne estetické cítenie
• schopnosť pracovať v tíme

IKAR, a.s. je najväčšie slovenské knižné vydavateľstvo a distribúcia pôsobiace na trhu od roku 1990. V súčasnosti zamestnáva cca 100 pracovníkov, vydáva ročne vyše 400 nových knižných titulov a v rámci veľkoobchodu ponúka cca 70 tisíc knižných titulov v slovenskom a českom jazyku, prevádzkuje internetové kníhkupectvo bux.sk a ďalšie knižné stránky a projekty ako luxusnakniznica.sk, odeon.sk, severskekrimi.sk, yoli.sk a priroda.sk.

Zásady spracovania osobných údajov:

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 3927632  Megjelentetés dátuma: 30.1.2024  Alapbér (bruttó): 1 300 EUR/mesiac