Risk Manager

IAD Investments, správ. spol., a.s.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
od 1.500,- € (ponúkaná mzda môže byť vyššia, v závislosti od individuálnych skúseností kandidáta)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Exekúcia politiky a postupov riadenia rizík v správcovskej spoločnosti a podielových fondoch (trhové, kreditné a operačné riziko, riziko likvidity, stresové testovanie)
- Udržiavanie databáz potrebných pre kvantifikáciu jednotlivých rizík
- Analýza, monitorovanie a vyhodnocovanie rizík, reportovanie
- Sledovanie dodržiavania zákonných limitov pri skladbe portfólií podielových fondov, zabezpečovanie súladu s pravidlami obmedzenia a rozloženia rizika podielových fondov
- Testovanie používaných modelov v oblasti riadenia rizík a vyhodnocovanie efektívnosti ich používania a výpovednej hodnoty
- Vývoj a spolupráca na vývoji a implementácii nových modelov a metód
- Tvorba vnútorných predpisov v oblasti riadenia rizík
- Vedenie príslušnej dokumentácie oblasti riadenia rizík
- Predkladanie pravidelných správ predstavenstvu a dozornej rade správcovskej spoločnosti
- Komunikácia a spolupráca s vnútorným auditom a s orgánmi dohľadu
- Školenie a vzdelávanie zamestnancov správcovskej spoločnosti v oblasti riadenia rizík

- Zodpovedná a samostatná práca v stabilnej a dynamicky rastúcej finančnej inštitúcii
- Možnosť ďalšieho vzdelávania
- Príjemné pracovné prostredie a kolektív
- Pitný režim na pracovisku a ovocný deň (pondelok, streda)
- Firemné akcie a teambuildingové aktivity

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Základy
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

- Prax v oblasti riadenia rizík min. 2 roky
- Vysokoškolské vzdelanie
- Znalosť práce s PC (MS Office (Word, Excel, Powerpoint)
- Plynulá znalosť anglického jazyka
- Základná znalosť regulácií kapitálového trhu a kolektívneho investovania (UCITS, AIF)
- Znalosti produktov asset managementu, služieb a procesov výhodou
- Znalosť matematicko-štatistických metód je výhodou
- Predchádzajúca prax v oblasti riadenia rizík výhodou
- FRM certifikát výhodou
- Samostatnosť, zodpovednosť, komunikatívnosť,
- Zmysel pre tímovú prácu,
- Analytické myslenie, schopnosť a ochota učiť sa novým veciam

Bevix, s.r.o. je dcérska spoločnosť IAD Investments, správ. spol., a.s. a pôsobí v oblasti prenájmu a prevádzkovania nehnuteľností.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3361468  Megjelentetés dátuma: 26.6.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: od 1.500,- € (ponúkaná mzda môže byť vyššia, v závislosti od individuálnych skúseností kandidáta)