Category Management Intern (20-30 hours/week)

Groupe SEB

Místo práce
Bratislava
Druh pracovního poměru
zkrácený úvazek, internship, stáž
Mzdové podmínky (brutto)
420 EUR/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

In your role you will be a member of a small team located in Bratislava and your work will consist of following activities:

  • Data analysis
  • Checking web content
  • Corrections of texts
  • Preparation of promotional materials for campaigns
  • Support for loyalty programs

Requirements for the role:

  • University student
  • Fluent in English (active daily use)
  • Good interpersonal skills, administrative skills, analytical mind, high accuracy
  • Advanced PC skills (Word, Excel, internet…)

What we offer:

  • Part time work (20 hours/week), work contract for a limited period of time
  • Opportunity to gain work experience in a company which is a world leader in small domestic appliances and cookware segment
  • A small friendly team
  • Start possible immediately

How to apply:

Should you be interested to work for our company, please, send us your CV and a short motivation letter.

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Společnost Groupe SEB byla založena v roce 1857 a se svými značkami Tefal, Rowenta, Moulinex, Lagostina, Krups a All-Clad se stala světovým lídrem. Groupe SEB působí ve více než 150 zemích světa a neustále rozšiřuje své aktivity na celém světě. V České republice je Groupe SEB jedničkou v kategorii pánví a vedoucí postavení má rovněž na trhu malých domácích spotřebičů.
ID: 3392051  Megjelentetés dátuma: 16.5.2018  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 420 EUR/měsíc