1st Line Network Support Specialist

Grain Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
asap
Mzdové podmienky (brutto)
min 900 euro gross per month / full time

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- solving basic network problems as per the CCNA 1-4 certification knowledge
- work on shifts
- prompt issue identification according to requests
- professional telecommunication problematic knowledge on high level
- handling team communication in English

- attractive environment of international company
-professional growth
- various company benefits
- introduction period of tutorial is part of the job position

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Telekomunikácie

International company with great services all around the globe. Attractive environment and professional teams within the company are characteristical.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

- capability of fulfilling commands at any circumstances
- high professional performance
- fluent English speaker
- knowledge as per the CCNA 1-4 certification

Grain Slovakia je členom holdingu Anxo Group, ktorý zabezpečuje služby v oblasti systémovej integrácie a outsourcingu IT a HR riešení v regióne CEE a Middle East.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 3392277  Megjelentetés dátuma: 13.11.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: min 900 euro gross per month / full time