Samostatný literárny redaktor

G R A D A Slovakia s.r.o. - vydavateľstvo odbornej literatúry a beletrie

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
apríl 2021
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Grada SLOVAKIA, vydavateľstvo odbornej literatúry, beletrie a detskej literatúry hľadá spolupracovníka na pozíciu:

Do nášho redakčného tímu hľadáme kreatívneho samostatného literárneho redaktora so silným vzťahom ku knihám. Hlavnou náplňou práce budú jazykové korektúry, vyhľadávanie a posudzovanie nových knižných titulov, spolupráca na tvorbe edičného plánu, komunikácia s externými spolupracovníkmi – prekladateľmi, externými redaktormi, grafikmi a ďalšími internými a externými spolupracovníkmi v SR a ČR, podieľanie sa na propagácii zverených titulov.

Čo bude Vašou pracovnou náplňou:
• príprava a plná zodpovednosť za zverené publikácie od prevzatia rukopisu až po odovzdanie do tlačiarne
• odborné jazykové korektúry na zverených tituloch
• koordinácia práce autorov a prekladateľov
• spolupráca s externými redaktormi, grafikmi a ostatnými internými a externými spolupracovníkmi
• aktívne podieľanie sa na tvorbe edičného plánu podľa zadania šéfredaktora – vyhľadávanie a posudzovanie knižných titulov, komunikácia so zahraničnými agentúrami a vydavateľstvami
• príprava a kontrola textových podkladov na propagáciu publikácií, propagačné aktivity

• zázemie stabilnej spoločnosti a dlhodobá perspektíva
• samostatná a tvorivá práca so skvelými a motivovanými ľuďmi v priateľskej atmosfére
• priestor pre uplatnenie Vašich schopností a nápadov, priestor na rozvoj a osobný rast
• zodpovedajúce finančné ohodnotenie a ďalšie zaujímavé zamestnanecké benefity

Oslovila Vás naša ponuka? Potom nám neváhajte zaslať svoj životopis a motivačný list. Tešíme sa na Vás!

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Vzdelanie v odboroch žurnalistika, masmediálna komunikácia a pod. výhodou.

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

• pozitívny vzťah ku knihám
• skúsenosti s vydávaním kníh alebo časopisov
• vynikajúcu znalosť slovenského jazyka a gramatiky a nadpriemerné štylistické zručnosti
• VŠ vzdelanie (vzdelanie v odbore žurnalistiky výhodou, nie je však podmienkou)
• schopnosti kritického čítania v cudzom (anglickom) jazyku (ďalší jazyk výhodou), posúdenie diela z literárneho i obchodného hľadiska a cit pre jazyk a trendy v oblasti literatúry
• schopnosť uvažovať s ohľadom na cieľové skupiny, kreativitu, marketingové zameranie
• pokročilú znalosť práce na PC
• vynikajúcu interpersonálnu komunikáciu a organizačné schopnosti
• samostatnosť, dôkladnosť, zodpovednosť, flexibilitu
• chuť učiť sa nové veci a spolupracovať v tíme

GRADA Slovakia s.r.o. je slovenskou pobočkou najväčšieho vydavateľstva odbornej literatúry GRADA Publishing, a.s. pôsobiaceho od roku 1991 v Českej republike. Svojou knižnou ponukou pokrýva široké spektrum odbornej literatúry z najrôznejších oblastí ľudskej činnosti. V posledných rokoch svoju produkciu rozšírila o beletriu a detskú literatúru.
ID: 3637773  Megjelentetés dátuma: 19.2.2021  Alapbér (bruttó): 1 200 EUR/mesiac