Global Quality Engineer

GPV Slovakia (Nova) s. r. o.

Miesto práce
Nová Dubnica
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1300 base salary

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Ensure customer satisfaction

  • Review and communicate customer requirement , lead negotiations with customer
  • Assure quality of product meets customer requirements
  • Establish and execute plans to reduce the PPM’s below target
  • Key quality tools usage by identifying needs
  • Continuous KPIs monitoring and improving
  • Standardize quality activities across Enics Business Units
  • Ensure Quality management system(s) is active, sustained and deployed to all levels in the organization
  • Lead and coach the BU quality engineers towards the Continuous Improvement. Promoting Six Sigma tools and Lean practices
  • Support Business Units to develop quality processes and competencies to meet customer expectations

- Possibility to work on global level

  • Posibility for professional growth, challenges
  • Motivating salary
  • Working for leading company in electronic industry
  • Successful international environment
  • Young team

In case of interest, do not hesitate to send us your Curriculum Vitae in English language. Please put the job position you are interested in into the subject of your e-mail. We apologize to all candidates, who won´t be contacted, but we will contact only candidates who directly match the specific profile.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

- Flexibility, resistance to stress

  • Team- player
  • Good business understanding and a strong result orientation
  • Strong leadership experience
  • Strong experience in Quality

GPV je druhou najväčšou európskou spoločnosťou poskytujúcou elektronické výrobné služby (EMS). Tvoria ho spoločnosti Enics a GPV, ktoré spojili svoje sily v októbri 2022. GPV má 19 výrobných závodov, 11 kancelárií na 3 kontinentoch a celosvetovo má 7 500 zamestnancov.
Ponúkame výrobu elektroniky a širokú škálu súvisiacich služieb spoločnostiam, ktoré zastupujú priemyselné technológie, stavebnú techniku, dopravu, meranie a riadenie, čistiace technológie, medicínsku technológiu a špičkové technologické zariadenia pre spotrebiteľské trhy.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Tatiana Mojžišová
Tel.: +421918874433
E-mail: poslať životopis
ID: 3446067  Megjelentetés dátuma: 11.7.2018  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 1300 base salary