Maskérka – vlásenkárka

Divadlo Jána Palárika v Trnave

Miesto práce
Trojičné námestie č. 2, 917 01 Trnava, okres Trnava
Termín nástupu
01.09.2017
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Vytvára a upravuje účesy účinkujúcich podľa výtvarného návrhu pred predstavením i počas predstavenia

- vykonáva charakterové maskérske práce, prioritne líčenie.

- prax v plastickej modelácií a parochniarstve vítaná

Informácie o výberovom konaní

Životopis posielajte na adresu : [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

SO, ÚSO

Počet rokov praxe

2

Divadlo Jána Palárika v Trnave je jediným profesionálnym divadlom v Trnavskom kraji. Sídli v najstaršej dodnes funkčnej divadelnej budove na Slovenku. Divadlo má dva hracie priestory – Veľkú sálu (250 miest) a Štúdio (70 miest).
Svojou umeleckou činnosťou pokrýva kultúrne potreby všetkých vekových kategórií a plní rozličné spoločenské funkcie. V súčasnosti má vo svojom repertoári inscenácie pre dospelých, pre mládež, „classroom play“, aj inscenácie pre deti zohľadňujúce ich intelektuálny vývin od pol roka až po druhý stupeň základnej školy.
Dramaturgia divadla sa zameriava na reflexiu súčasnej spoločnosti prostredníctvom hľadania rezonujúcich tém či atraktívnych a inovatívnych foriem. Dôležité kritérium pre zostavovanie dramaturgického plánu je vždy kvalita textu a originalita. Dramaturgia pred „inscenačne overenými titulmi“ preferuje vznik pôvodných textov, úprav, adaptácií i prekladov klasickej literatúry.
Od roku 2019 divadlo kontinuálne rozvíja vzdelávacie projekty pre deti, mládež a pedagógov: Detská divadelná akadémia, Divadelné tábory či Škola (nie) je dráma (diskusie, dramaturgické úvody a workshopy pre študentov a pedagógov).
Od roku 2020 je DJP členom prestížnej organizácie European Theatre Convention, ktorá združuje zriaďované divadlá po celej Európe. Vďaka ETC sa divadlo dostáva do medzinárodného kontextu a získava možnosti absolvovania workshopov, výmenných pobytov, školení či konferencií pre umeleckých, technických či marketingových zamestnancov.
ID: 3127403  Megjelentetés dátuma: 17.7.2017  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: dohodou