Bibliograf - dokumentátor

Divadelný ústav

Miesto práce
Divadelný ústav, Jakubovo nám., Bratislava
Termín nástupu
1.1.2021
1 100 EUR/mesiaczákladná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny podľa tarifných tabuliek v zmysle Zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa dosiahnutého vzdelania, praxe a osobného ohodnotenia.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Samostatná metodická, prieskumná a analytická činnosť, spracúvanie materiálov a podkladov na plánovanie a koncepčnú prácu v odbore knihovníctva a informatiky, budovanie a sprístupňovanie informačných báz dát na odbornej úrovni, regionálnej úrovni alebo krajskej úrovni.
2. Samostatné vykonávanie odbornej knihovníckej, bibliografickej, rešeršnej a inej informačnej agendy, spracúvanie záznamov o dokumente, informačná príprava používateľov. Priebežné počítačové spracovanie bibliografie určenej tlače.
3. Poskytovanie bibliografických informácií a faktografických informácií
4. Zodpovednosť za realizáciu a budovanie bibliografických rešeršných služieb organizácie, systematické zhromažďovanie a dopĺňanie katalógov Slovenskej národnej bibliografie, zhromažďovanie predpisov a celoštátnych noriem na zapisovanie a spracúvanie bibliografie.
5. Systematická práca s knižničným informačným systémom CLAVIUS.

Záujemcovia môžu zasielať žiadosť a životopis na e-mailovú adresu [email protected] alebo na korešpondenčnú adresu Divadelného ústavu (Jakubovo nám. 12, 813 57 Bratislava). Do žiadosti je potrebné napísať súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom výberu na inzerovanú pracovnú pozíciu v zmysle zákona č 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Uchádzači, ktorí spĺňajú vyššie uvedené požiadavky, budú pozvaní na osobný pohovor.
Predpokladaný termín osobného pohovoru: 1. - 4. 12. 2020

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

VŠ v odbore knižničná a informačná veda

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Expert
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

minimálne 2

samostatnosť, komunikatívnosť, orientácia v starších tlačovinách, periodikách

Divadelný ústav je celoslovenskou špecializovanou organizáciou v priamom riadení Ministerstva kultúry SR, ktorá sa ako jediná inštitúcia na Slovensku zaoberá dokumentáciou divadelnej kultúry od vzniku prvej profesionálnej scény v roku 1920. Systematicky zhromažďuje, ochraňuje a vedecky spracováva, využíva a sprístupňuje zbierkové, archívne a dokumentačné fondy vo vzťahu ku komplexnej dokumentácii dejín slovenského profesionálneho divadla. Fondy a zbierky sprístupňuje formou výstav. Vydáva odbornú teatrologickú literatúru, spracúva štatistické ukazovatele o slovenskom profesionálnom divadle. Zabezpečuje komplexný informačný systém o profesionálnom divadle na Slovensku, prezentáciu slovenského divadla v zahraničí.

Divadelný ústav je od roku 2002 na základe súhlasu Ministerstva vnútra SR, sekcie verejnej správy, odbor archívnictva a spisovej služby Archívom osobitného významu, od roku 2005 zaradený medzi špecializované verejné archívy a na základe osvedčenia akreditačnej komisie MK SR akreditovaným pracoviskom pre vedu a výskum. Od roku 2006 plní úlohy Múzea Divadelného ústavu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3999260  Megjelentetés dátuma: 12.11.2020  Alapbér (bruttó): 1 100 EUR/mesiac