Chief Accountant/Hlavný účtovník

Deutsche Post DHL

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
2 000 - 2 400 EUR/mesiacBase monthly salary from 2000 EUR + other financial and non financial benefits

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

The position of Chief accountant oversees the general accounting function, which includes intercompany accounting, cash management/reconciliation, financial reporting and balance sheet management, which would involve the following:

• Ensure company monthly financial reports are prepared in compliance with company policies and directives, IFRS and local GAAP reporting requirements
• Handle full spectrum of financial and cost accounting eg. AR, AP, GL, IC
• Responsible for cash management and timely payments
• Ensuring that intercompany cost allocations are in line with management agreements and transfer pricing policy
• Coordinate group and statutory audits with auditors
• Ensure that policies and procedures (internal controls) are in place
• Analyze complex accounting transactions and review of accounting impacts
• Reviewing monthly/ quarterly/ yearly account reconciliations to ensure compliance with IFRS and group policies
• Ensure that the accounting department is trained to meet the objectives and responsibilities
• Ensure continuous process improvements
• Coordination with local authorities
• Super user for finance system

• • Bachelor degree in finance/ business administration or equivalent accounting qualification
• Minimum of 3-5 years accounting/ controlling experience.
• Fluent in Slovak language
• Good English skills (verbal and non-verbal for daily communication)
• strong analytical and problem-solving skills
• stress resistant
• able to work collaboratively across departmental functions
• Hands on and proactive mentality
• Team player
• Ability to learn

Prosím o zaslenie CV v anglickom a slovenskom jazyku najneskôr do 31.1.2020.

Osobné údaje uchádzača uvedené v životopise budú spracované a uchované spoločnosťou DHL Logistics (Slovakia) s.r.o. a DHL Exel s.r.o. v súlade so zákonom č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov. Osobné údaje budú spracované výlučne za účelom výberu vhodného kandidáta na inzerovanú pozíciu. Po ukončení výberového procesu, maximálne však po dobe 3 rokov od poskytnutia osobných údajov, budú tieto v súlade s uvedeným zákonom zlikvidované.

Všetkým kandidátom veľmi pekne ďakujeme za prejavený záujem. Kontaktovať budeme iba uchádzačov, ktorí spĺňajú naše požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - expert
Podvojné účtovníctvo - expert
Microsoft Excel - pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

• Minimálne stredoškolské vzdelanie,
• Predchádzajúca prax na pozícii accountant/účtovník minimálne 5 rokov (DPH, štatistické výkazy),
• Znalosť zákonov - podmienkou (Zákon o účtovníctve, postupy účtovania, daňové zákony, Zákon o cestných náhradách),
• Silné analytické schopnosti,
• Komunikatívnosť, tímovosť,
• Samostatnosť,
• Zodpovednosť.

DHL Supply Chain
Ako svetový líder v oblasti zmluvnej logistiky dodávame výnimočné služby pre skladovanie, prepravu tovaru, distribúciu a inovatívne riešenia dodávateľského reťazca, čím vytvárame konkurenčnú výhodu pre našich zákazníkov. Od počiatočnej konzultácie a návrhu, až po konečnú dodávku a spätnú logistiku, poskytujeme riešenia dodávateľských reťazcov na zákazku. Naši odborníci analyzujú každý bod vášho dodávateľského reťazca s cieľom určiť optimálne riešenie. DHL Supply Chain sa zameriava na vybrané priemyselné sektory, čo pre zákazníkov znamená benefit spolupráce so špecialistami, ktorú sú odborníkmi nie len v oblasti logistiky, ale tiež dobre poznajú špecifiká konkrétneho trhu. Našou prioritou je udržať našich zákazníkov v popredí ich odvetvia prostredníctvom navrhnutia, implementácie a riadenia technológií, automatizácie a inovácií.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

DHL Logistics (Slovakia), spol. s r.o., Divízia DHL Global Forwarding
Letisko M. R. Štefánika, Ivánska cesta 65
821 04 Bratislava
www.dhlsupplychain.sk, www.expresnapreprava.sk, www.dhlglobalforwarding.sk, www.freight.dhl
ID: 3730805  Megjelentetés dátuma: 25.2.2020  Alapbér (bruttó): 2 000 EUR/mesiac