Zástupca projektového manažéra a sociálny pracovník

Depaul Slovensko, n.o.

Miesto práce
Námestie 1. mája 1, Bratislava
Termín nástupu
ihneď, resp. podľa dohody
1 030 EUR/mesiacdo konca roka 2021 základná mzda vo výške 1.100 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ide o kumulovanú pracovnú pozíciu. Práce sa budú vykonávať súbežne, a to v rozsahu, v akom si to bude vyžadovať aktuálna situácia na pracovisku, resp. v akom to priamo určí priamo nadriadený vedúci zamestnanec zamestnávateľa (príslušný projektový manažér).

Zástupca projektového manažéra sociálnych služieb:
- spolupráca s projektovým manažérom pri riadení určených zariadení sociálnych služieb zamestnávateľa (nízkoprahové denné centrum a stredisko osobnej hygieny - Ošetrovňa sv. Alžbety) v duchu vízie, poslania a hodnôt zamestnávateľa;
- zastupovanie projektového manažéra podľa potreby;
- spoluorganizovanie odborného, ekonomického a personálneho zabezpečenia určených zariadení sociálnych služieb zamestnávateľa;
- koordinácia služieb poskytovaných klientovi, vrátane vedenia príslušnej evidencie;
- príprava podkladov pre riadny a včasný reporting inštitúciám verejnej správy;
- riadny a včasný reporting nadriadeným zamestnancom;
- zodpovednosť za efektívne čerpanie finančných prostriedkov na nevyhnutné nákupy a ich včasné vyúčtovanie;
- dohľad nad funkčnosťou priestorov zariadení sociálnych služieb, zariadení a prístrojov;
- zodpovednosť za zverené motorové vozidlo zamestnávateľa;
- zabezpečenie zásobovania, vrátane dohľadu nad materiálnym zabezpečením ošetrovne (dopĺňanie materiálu a oblečenia z externého skladu);
- ostatné činnosti súvisiace s prevádzkou určených zariadení sociálnych služieb zamestnávateľa zverené mu projektovým manažérom;
- spolupráca s ostatnými vedúcimi zamestnancami zamestnávateľa a vedením organizácie.

Sociálny pracovník:
- vykonávanie sociálnej práce ako odbornej činnosti na účel ustanovený zákonom o sociálnych službách v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa;
- úzka spolupráca s ostatnými sociálnymi pracovníkmi/asistentami sociálnej práce vykonávajúcimi prácu v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa;
- vykonávanie sociálneho poradenstva v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa;
- vykonávanie pomoci pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa;
- diagnostikovanie sociálnych problémov a riešenie krízovej sociálnej situácie klienta;
- podieľanie sa na riešení sociálno-právnych a sociálno-zdravotných problémov klienta;
- v prípade potreby sprevádzanie klienta a hájenie záujmov klienta;
- príprava a vedenie príslušnej dokumentácie, vrátane práce so zobrazovacími jednotkami, reporting;
- budovanie vzťahu s klientom na báze partnerstva a spolupráce;
- spolupráca s inštitúciami štátnej správy a miestnej samosprávy pri riešení sociálnej núdze klienta;
- spolupráca s ostatnými pracovníkmi vykonávajúcimi prácu v určených zariadeniach sociálnych služieb zamestnávateľa.

Ustanovený týždenný pracovný čas bude 40 hodín týždenne a bude rozvrhnutý na pondelok až piatok, a to 2x do týždňa od 11:00 do 19:30 a 3x do týždňa pružne podľa organizácie pracovného času platnej na pracovisku.

Okrem skvelého kolektívu, spoločných teambuildingov, školení a kurzov ponúkame:
- prácu, ktorá má ZMYSEL
- prácu, ktorá dáva možnosť NAHLIADNUŤ HLBŠIE do života ľudí vylúčených z bývania
- prácu, ktorá umožňuje ZMENIŤ SYSTÉM v oblasti bezdomovectva.

Váš životopis zasielajte, prosím, spolu s motivačným listom.
Kontaktovať budeme iba záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené v ponuke.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie v oblasti sociálnej práce podmienkou

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Mierne pokročilý
Microsoft Access - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

prax v oblasti s ľuďmi bez domova výhodou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

analyzovanie a riešenie problémov
kultivovaný písomný a slovný prejav
motivovanie ľudí
organizovanie a plánovanie práce
osobnostný rozvoj
samostatnosť
schopnosť pracovať v tíme

asertivita
ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)
trpezlivosť

bezúhonnosť

Depaul Slovensko patrí už viac ako 15 rokov k najväčším organizáciám v Európe, ktoré podávajú pomocnú ruku ľuďom bez domova. Našou víziou je spoločnosť, kde má každý miesto, ktoré môže nazývať svojím domovom.

Ľuďom bez domova pomáhame v Bratislave už od roku 2006 s cieľom ponúknuť im príležitosť naplniť svoj potenciál a posunúť sa smerom k nezávislej a pozitívnej budúcnosti. Začínali sme ako skupina dobrovoľníkov v opustenom sklade na konci mesta. Dnes máme 6 rôznych zariadení, viac ako 70 zamestnancov, desiatky dobrovoľníkov a denne pomáhame viac než 350 ľuďom v núdzi. Pre klientov sme k dispozícii každý deň v teréne, ošetrovni, útulkoch pre chorých, ale i najväčšej nízkoprahovej nocľahárni v strednej Európe. Našich klientov podporujeme tiež v samostatnom bývaní a v začleňovaní sa do lokálnych komunít.

V roku 2022 sme začali poskytovať aj humanitárnu starostlivosť, ktorá je smerovaná na pomoc ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine.

Zároveň sme súčasťou medzinárodnej charitatívnej organizácie Depaul International, ktorá okrem Slovenska pôsobí aj v Spojenom kráľovstve, Írsku, USA, Ukrajine, Chorvátsku a Francúzsku.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4210244  Megjelentetés dátuma: 24.11.2021  Alapbér (bruttó): 1 030 EUR/mesiac