Hlavný účtovník

DEFTA SLOVAKIA s.r.o.

Miesto práce
Továrenská 54, Zlaté Moravce
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Min. 2500 EUR a viac - v závislosti od skúsenosti

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Zodpovednosť za vedenie účtovníctva v spoločnosti a organizácia činnosti podriadených
• Sledovanie aktuálnych zmien v účtovnej legislatíve a predpisoch a kontrola účtovných operácií podľa štandardov a legislatívy platnej pre slovenské účtovníctvo
• Zabezpečenie správnosti a úplnosti účtovnej a daňovej evidencie v celej šírke finančného účtovníctva
• Inventarizácia záväzkov, pohľadávok, majetku. Vedenie skladového, mzdového a majetkového účtovníctva
• Spracovanie rozpočtu a finančných plánov organizácie a kontrola ich dodržiavania
• Spracovávanie finančných výsledkov, vypracovávanie finančných výkazov a reportov
• Zodpovednosť za implementáciu metodiky účtovníctva a jej koordináciu v súlade s platnou účtovnou a daňovou legislatívou
• Reprezentácia organizácie na rokovaniach, spolupráca s audítormi a s finančnými a daňovými orgánmi štátnej správy. Komunikácia s finančnými inštitúciami a obchodnými partnermi spoločnosti
• Kontrolovanie spôsobov nakladania s finančnými prostriedkami, riadenie finančných tokov spoločnosti
• Príprava štatistických výkazov a podkladov pre potreby auditu a daňového poradenstva. Spolupráca s kontrolnými a daňovými orgánmi štátnej správy, Intrastat
• Vypracovávanie daňových priznaní a vyhotovovanie hlásení o DPH
• Vypracovávanie analýz a správ podľa požiadaviek vedenia spoločnosti, zodpovednosť za mesačné, štvrťročné a ročné závierkové práce
• Zabezpečovanie každodenných pracovných aktivít týkajúcich sa účtovníctva

- dobré finančné ohodnotenie
- stabilná dlhodobá práca, kmeňový stav
- odborné kurzy, školenia

Informácie o výberovom konaní

Odpovieme len vybraným uchádzačom, ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• Anglický jazyk, francúzsky výhodou
• Znalosť SAP , implementácia SAP a znalosť iných modulov výhodou
• Znalosť účtovnej a daňovej legislatívy
• Prax vo vedení účtovníctva 5 rokov
• Pokročilé ovládanie MS Excel, MS Word, PowerPoint

Strojárska výrobná spoločnosť, člen európskej skupiny Defta Group, zameraná na lisovanie komponentov z plechu , čiernu techniku a automobilový priemysel.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 2599540  Megjelentetés dátuma: 23.9.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: Min. 2500 EUR a viac - v závislosti od skúsenosti