Terénny sociálny pracovník

Človek v ohrození, n.o.

Miesto práce
Plavecký Štvrtok 351, Bratislavský kraj, okres Malacky
Termín nástupu
01.12.2017
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre náš tím sociálnych pracovníkov v Plaveckom Štvrtku hľadáme šikovného a motivovaného kolegu na pozíciu Terénny sociálny pracovník.

- aktívne vyhľadávanie a kontaktovanie potenciálnych klientov, odborné posudzovanie životnej situácie človeka, poskytovanie základných informácií v krízových situáciách a zabezpečenie potrebných sociálnych služieb, vytváranie individuálnych plánov práce s klientom a jeho realizácia, pomoc pri uplatňovaní ľudských práv, oprávnených záujmov a pri riešení osobných záležitostí;

- sprevádzanie klienta do jednotlivých inštitúcií, pričom kladie dôraz na podporu jeho autonómie a sebestačnosti, orientácia v aktuálne platnej legislatíve, facilitácia pri riešení konfliktov v lokalite, case management, administratívne spracovanie výkonu svojej práce, koordinácia pracovných aktivít s vedením samosprávy v obci a s ostatnými zainteresovanými verejnými a neziskovými inštitúciami a ďalšie.

– zaujímavá a dynamická práca v stabilnej a veľkej mimovládnej organizácii
– dlhodobá spolupráca v projekte komunitnej a sociálnej práce do roku 2019 s výhľadom na pokračovanie na ďalšie 4 roky
– flexibilné pracovné podmienky (ponúkame ale len prácu na plný úväzok)
– možnosť zaučenia sa pod dohľadom skúsených pracovníkov podľa overených metodík práce
– prepracovaný systém priebežného interného vzdelávania a supervíznej podpory
– možnosť stáží v iných komunitných centrách v SR a ČR (Člověk v tísni)
– flexibilný termín nástupu v priebehu najbližších mesiacov podľa možností a potrieb uchádzača

Motivačný list a CV zašlite v termíne do 15.11. 2017 na [email protected]
Viac informácií o podmienkach výberového konania:

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy
Microsoft PowerPoint - Základy
Microsoft Outlook - Základy

– silná motivácia pracovať v sociálnej alebo pedagogickej práci so znevýhodnenými skupinami (skúsenosť výhodou)
– schopnosť samostatnej práce a iniciatívny prístup
– ochota prekonávať prekážky a učiť sa nové veci
- splnenie kvalifikačných predpokladov

People in Peril is a Slovak non-profit organization, providing direct support to those who suffer the consequences of war, to victims of natural disasters, or those living in poverty on the margins of society. PIN SK was founded 1999 by a group of journalists moved by their experience of the devastating consequences of the conflict in Kosovo on civilians and has since then been providing humanitarian and development assistance worldwide. Currently, PIN Slovakia is one of the major humanitarian actors in Slovakia responding the Ukraine crisis both in Slovakia and across border in Ukraine.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 3237002  Megjelentetés dátuma: 8.11.2017  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: dohodou