Sociálny pracovník

Centrum Slniečko, n.o.

Miesto práce
Nitra
Mzdové podmienky (brutto)
775

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- sociálna diagnostika
- poskytovanie sociálneho poradenstva ambulantnou formou
- poskytovanie sociáneho poradenstva v prirodzenom prostredí dieťaťa, rodiny
- krízová intervencia
- multidisciplinárna spolupráca
- vedenie spisovej dokumentácie ( Karta klienta, Plán) a administratíva
- vyhotovenie a vyhodnocovanie plánu činnosti s klientom
- príprava a účasť na prípadových konferenciách

Výška mzdy je závislá aj od počtu rokov odbornej praxe.
Benefity a výhody:
- možné nenárokovateľné osobné ohodnotenie až do 15% mzdy
- študijné voľno počas roka
- možnosť odborného vzdelávania a osobného i profesného rastu
- možnosť špecializácie na vybratú cieľovú skupinu - deti so syndrómom CAN
- priestor pre vlastnú kreativitu, nápady, návrhy a inovácie
- pravidelné skupinové, v prípade potreby individuálne, supervízie
- príjemné prostredie a práca v stabilnom tíme

V prípade záujmu zasielajte odpovedajte priamo prostredníctvom "Poslať spoločnosti životopis", alebo Žiadosť o zamestnanie, životopis, motivačný list, súhlas so spracovaním osobných údajov na mailovú adresu [email protected]. Do predmetu mailu uveďte "sociálny pracovník".

Ďalšie požiadavky:
Psychologický posudok psychickej spôsobilosti na prácu zamestnanca centra alebo žiadateľa zamestnanca v centre (v súlade so zákonom č. 305/2005 Z.z. v znení neskorších predpisov) a bezúhonnosť.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Vodičský preukaz

B

- komunikácia (jednanie s ľuďmi)
- kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
- organizovanie a plánovanie práce
- pružnosť v myslení a flexibilita
- samostatnosť
- používateľská znalosť kancelárskeho balíka Office výhodou

Násilie sa nás týka! Násiliu sa snažíme predchádzať. Násilie neignorujeme, násilie nepodporujeme, násilie neprehliadame. Obete násilia potrebujú pomoc nás všetkých.

Centrum Slniečko, n.o. – takmer 25 rokov komplexnej pomoci týraným, sexuálne zneužívaným deťom a obetiam domáceho násilia, rodinám s deťmi v krízových životných situáciách a napomáhania k účinnému a komplexnému riešeniu problematiky.

Ako organizácia prevádzkuje tieto zariadenia:
"Centrum pre deti a rodiny Centrum Slniečko" – špecializované akreditované pobytové zariadenie na pomoc týraným a sexuálne zneužívaným deťom, poskytujúce komplexnú odbornú starostlivosť deťom prevažne vo veku od 3 do 14 po dobu krízovej intervencie.

"Intervenčné centrum pre rodiny" – odborné špecializované centrum, zamerané na vykonávanie opatrení sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately (SPODaSK) ambulantnou a terénnou formou na ochranu detí ohrozených sy CAN a na pomoc rodinám v kríze.

"Centrum pre obete domáceho násilia" – komplex špecializovaných služieb zameraných na odbornú pomoc ženám zažívajúcim násilie v partnerských vzťahoch a obetiam domáceho násilia. Integrálnou súčasťou komplexnej odbornej pomoci sú:
- Poradňa pre obete – akreditované pracovisko v zmysle zákona č. 274/2017 Z.z. o obetiach trestných činov poskytujúce sociálne a špecializované sociálne poradenstvo, právne a psychologické poradenstvo.
- Intervenčné centrum (IC) – akreditované pracovisko v zmysle zákona č. 274/2017 Z.z. o obetiach trestných činov. Je súčasťou Poradne pre obete. Poskytuje zdarma sociálne, právne, psychologické poradenstvo a advokátsku pomoc obetiam domáceho násilia v spojení s Inštitútom vykázania.
- Bezpečný ženský dom (BŽD) – bezpečný priestor napĺňajúci minimálne štandardy Rady Európy pre poskytovanie služieb ženám ažívajúcim násilie a ich deťom s utajenou adresou. Je zariadením krízovej intervencie a v kontexte zákona 448/2008 Z.z. o sociálnych službách je zariadením núdzového bývania (§ 29). Poskytuje ubytovanie na určitý čas, nevyhnutný na zabezpečenie krízovej intervencie, ochrany a podpory, spravidla na 3 až 6 mesiacov.
- Housing first – dostupné bývanie pre obete domáceho násilia a ženy zažívajúce násilie a ich deti po krízovej intervencii v bytoch prostredníctvom na vopred dohodnuté obdobie, spravidla jeden rok.

Dôvodom pre prepojenie týchto služieb bola na jednej strane potreba poskytnutia okamžitej krízovej intervencie v život ohrozujúcich situáciách s možnosťou zabezpečenia „bezpečného miesta“ a na druhej strane poskytnutie komplexnej odbornej pomoci v priebehu ale aj po krízovej intervencii. Centrum pre obete domáceho násilia je pre prípad poskytnutia krízovej intervencie prepojené aj s IC pre rodiny.

Platforma Bezmodrín – centrum prevencie a vzdelávania, zamerané na vzdelávanie profesionálov v témach spojených s násilím, jeho identifikáciou, špecifikami násilia páchaného na deťoch, ženách, obetiach domáceho násilia či šírenia prevencie formou preventívneho programu „KOZMO a jeho dobrodružstvá“. Zameriava sa aj na šírenie osvety v téme násilia formou informačných a vzdelávacích kampaní pre odbornú a širokú verejnosť.

A podieľa sa aktívne na legislatívnych a systémových zmenách v problematike ochrany detí pred násilím a obetí domáceho násilia.

www.centrumslniecko.sk // www.bezmodrin.sk // www.kozmove-dobrodruzstva.sk

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3508574  Megjelentetés dátuma: 11.10.2018  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 775