Jelentkezzen önéletrajz nélkül

Sociálny pracovník

Centrum pre deti a rodiny Malacky

Miesto práce
Malacky
Termín nástupu
podľa dohody
Mzdové podmienky (brutto)
975 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonávanie sociálnej práce so zameraním na prácu s dieťaťom a jeho rodinou, mladým dospelým, plnoletou fyzickou osobou počas výkonu opatrení SPOD a SK v centre pre deti a rodiny pobytovou formou na základe plánu sociálnej práce.
Jedná sa o výkon práce vo verejnom záujme v rámci Národného projektu Podpora deinštitucionalizácie náhradnej starostlivosti III v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Požadované doklady pre zaradenie do výberového konania: • písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania; • motivačný list; • kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní; • čestné prehlásenie o bezúhonnosti; • profesijný štruktúrovaný životopis vo formáte EUROPASS; • písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v kópii diplomu a profesijnom štruktúrovanom životopise; • písomný súhlas so spracovávaním svojich osobných údajov za účelom výberového konania v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov je potrebné zaslať na adresu centra alebo e-mailom. Vybraní uchádzači budú pozvaní na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

1

Všeobecné spôsobilosti: komunikácia (jednanie s ľuďmi), kultivovaný slovný prejav, tímová práca, rozhodovanie, pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti), tvorivosť (kreativita), osobnostný rozvoj.
Osobnostné predpoklady: iniciatívnosť, empatia, vnútorná stabilita.
Odborné znalosti: znalosť zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Ďalšie požiadavky: bezúhonnosť, zdravotná spôsobilosť, psychická spôsobilosť podľa § 58 zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele v znení neskorších predpisov.

Zariadenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately vykonávajúce pobytové opatrenia súdu a pobytové opatrenia na základe dohody s rodičom alebo osobou, ktorá sa osobne stará o dieťa. Pobytové opatrenia zariadenie vykonáva pre deti a pre mladých dospelých po ukončení ústavnej starostlivosti v štyroch rodinných domoch, v dvoch bytoch a v dvoch profesionálnych náhradných rodinách. Jednotlivé samostatne usporiadané skupiny samostatne hospodária s vyčleneným rozpočtom. Zariadenie vykonáva aj opatrenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately ambulantnou a terénnou formou.
ID: 3851550  Megjelentetés dátuma: 19.1.2020  Alapbér (bruttó): 975 EUR/mesiac