PR manažér

Budovy pre budúcnosť

Konventná, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok, živnosť
Termín nástupu
8.4.2024
Mzdové podmienky (brutto)
600 EUR/mesiacmožnosť dohody

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

 Zaujíma ťa téma energetickej efektívnosti a to, ako vieme cez úspory energie riešiť kvalitu bývania a menšiu závislosť na fosílnych palivách?
 Zaujíma ťa, ako vie sektor budov prispieť k zmierneniu vplyvu klimatickej zmeny a ako cez opatrenia v budovách zlepšovať kvalitu životného prostredia?
 Záleží ti na tom, aby Slovensko využilo príležitosti a prostriedky EÚ na modernizáciu krajiny pre budúce generácie?
 Fascinuje ťa politické prostredie na Slovensku a európske politiky a stratégie ako Vlna obnovy, Fit for 55 či RePowerEU a chceš prispieť k tomu, aby Slovensko smerovalo k moderným politikám v sektore stavebníctva?
Poď s nami pracovať! Hľadáme PR manažéra/manažérku pre posilnenie PR aktivít. Ponúkame konkrétne riešenia v aktuálnych politikách, ktoré zahŕňajú aj riešenia pre klimatickú zmenu, ale potrebujme ich intenzívnejšie a jasnejšie prezentovať.
Kandidát / kandidátka by mal/mala mať skúsenosti s aktívnou komunikáciou na osobnej úrovni, smerom k médiám, kvalitným písomným prejavom a prácou na sociálnych sieťach. Zároveň očakávame organizačné schopnosti, samostatnosť, zodpovednosť, odvahu a chuť iniciovať nové myšlienky a projekty. Výhodou je aj schopnosť graficky spracovať myšlienky a komunikovať technicky náročnejšie témy, na ktoré však bude priestor zaučiť sa.
Pozícia zahŕňa úlohy v týchto oblastiach
Zastrešenie PR a mediálnych aktivít BPB
 Návrh mediálnej stratégie a komunikácie s médiami a naplnenie jej cieľov.
 Príprava návrhov tlačových správ, komentárov a iných podkladov pre médiá (rozhovory, atď.).
 Monitorovať média a aktívne navrhovať nové témy a reagovať na aktuálne dianie.
 Príprava obsahu a publikovanie tém na sociálnych sieťach a web stránke. Tvorba postov a grafík (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter) podľa vopred vypracovanej stratégie a vizuálnej identity (po konzultácii s grafikom).
 Rozširovať sieť kontaktov a budovať vzťahy s novinármi.
 Aktualizácia databáz (monitoring mediálnych výstupov, databáza kontaktov na mailing listoch).
Zastrešenie písomnej komunikácie s členmi a partnermi BPB
 Príprava newslettrov a Výročných správ (návrh pravidelných newslettrov pre politikov a štátnu správu a pravidelných newslettrov pre členov a partnerov BPB).
 Starostlivosť o databázu kontaktov a pravidelnú aktualizáciu.
 Príprava materiálov pre oslovenie partnerov a sponzorov.
 Aktualizácia web stránky BPB.

 Práca vo flexibilnom kolektíve.
 Atraktívna a dynamická téma s perspektívou a presah na európske prostredie.
 Flexibilita pracovného času a miesta výkonu práce (možnosť kombinácie práce v kancelárii v centre mesta s home office podľa potreby).
 Samostatnosť a z nej vyplývajúca zodpovednosť za výsledky práce a motivačné benefity.
 Možnosť osobného rozvoja cez vzdelávacie aktivity.

Informácie o výberovom konaní

Ako sa môžem prihlásiť
V prípade záujmu, pošlite štruktúrovaný životopis, v ktorom predstavíte seba alebo prácu Vašej agentúry na adresu [email protected] a Vašu predstavu o výške odmeny za polovičný úväzok ideálne do 15. marca 2024. Súčasťou prihlášky je aj malé obsahové zadanie – skúste navrhnúť slogan, ktorý najlepšie vystihuje našu misiu s ohľadom na našu cieľovú skupinu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

 Samostatnosť, komunikačné a prezentačné zručnosti a skúsenosti, kvalitný písomný prejav a príjemné vystupovanie.
 Základná orientácia v témach a vedomosti o energeticky hospodárnych, zdravých a udržateľných budovách, obnoviteľných zdrojoch a ďalších súvisiacich témach výhodou.
 Zdravá asertivita.

O Budovách pre budúcnosť
Budovy pre budúcnosť sú najväčšie profesionálne záujmové združenie pre sektor budov na Slovensku. Prostredníctvom svojich 9 členských organizácií reprezentujeme takmer 900 subjektov aktívnych v oblasti kvalitnej výstavby, obnovy a prevádzky budov.

Od vzniku združenia v roku 2013 je našim hlavným poslaním aktívne sa podieľať na tvorbe verejných politík, ktoré ovplyvňujú výstavbu a obnovu budov, s dôrazom na energetickú hospodárnosť, zdravé vnútorné prostredie a udržateľnosť.
ID: 4159730  Megjelentetés dátuma: 4.3.2024  Alapbér (bruttó): 600 EUR/mesiac