Odborný referent - metodik pre vzdelávanie a tvorbu inovácií pre SOŠ (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
august 2022 alebo podľa dohody
Od 1 250 EUR/mesiacosobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hodborné školy v regióne, ktorý sa bude podieľať na implementácii národného projektu s názvom: „Posilnenie regionálneho riadenia v oblasti odborného vzdelávania a prípravy smerom k zlepšeniu kvality, atraktivity a vyššej orientácii na trh práce v Banskobystrickom kraji“.

Projekt vytvoril BBSK ako súčasť iniciatívy Dobiehajúce regióny (Catching up Regions), realizujeme ním jednu z priorít nášho kraja - pomáhať v rozvoji zaostávajúcim regiónom. Je hradený z prostriedkov EÚ, jeho realizácia potrvá do decembra 2023.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• metodicky riadi implementáciu projektu v oblasti inovácie a tvorby školských vzdelávacích programov s cieľom zapracovať odporúčania zamestnávateľov do systému vzdelávania v ôsmich projektových odborných školách,
• podporuje, kontroluje a vyhodnocuje činnosť odborných skupín zameraných na tvorbu a inovácie ŠkVP v ôsmich projektových školách,
• poskytuje školám konzultačné služby ohľadom formálnych postupov pri zavádzaní nových študijných odborov,
• identifikuje ciele, ktoré si vyžadujú riešenie v školských vzdelávacích programoch a zapracovanie nových učebných osnov, efektívnych metód a foriem do vzdelávacích programov projektových škôl a napomáha ich naplneniu,
• zodpovedá sa komunikáciu v rámci aktivity,
• vytvára metodické pokyny v oblasti svojej pôsobnosti pre zapojené školy, zovšeobecňuje poznatky pre budúce potreby iných škôl regióne,
• identifikuje vzdelávacie potreby zamestnancov projektových škôl relevantné k obsahu projektu,
• spolupracuje s ďalšími metodikmi, regionálnymi centrami kariéry, pracovníkmi v oblasti inklúzie ako aj ďalšími zamestnancami projektu,
• podieľa sa na príprave priebežnej a záverečnej hodnotiacej správy projektu.

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Svoj životopis zašlite najneskôr do 12. júla 2022.
Odporúčame využiť na stránke www.profesia.sk službu „Poslať životopis“.

Prihláseným uchádzačom, ktorí budú spĺňať požiadavky riadiacej praxe, zašleme podklady pre spracovanie koncepčného materiálu k realizácii uvedeného projektu.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky, budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Očakávame znalosť kompetencií BBSK a príslušnej legislatívy v oblasti školstva, najmä:
• zákon o samospráve vyšších územných celkov
• zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon)
• zákon o štátnej správe v školstve a školskej samospráve
• zákon o odbornom vzdelávaní a príprave

Ďalšie požiadavky:
• pedagogické vzdelanie – je výhodou
• prax v oblasti stredného odborného školstva – je výhodou
• preukázateľná prax v oblasti komunikácie s firmami - je výhodou
• vodičský preukaz skupiny B – aktívne
• organizačné schopnosti
• komunikačné zručnosti
• samostatnosť i schopnosť práce v tíme
• zodpovednosť, dôslednosť

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4368758  Megjelentetés dátuma: 28.6.2022  Alapbér (bruttó): 1 250 EUR/mesiac