Finanční účetní s maďarštinou

Azelis Czech Republic, s.r.o.

Místo práce
Praha
plný úvazek
Mzdové podmínky (brutto)
40 000 - 45 000 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Mise:

Zajištění správnosti svěřené účetní agendy s důrazem na přesnost, spolehlivost a detail. Úzká spolupráce se všemi členy týmu i ostatními zaměstnanci za účelem provádění efektivních měsíčních, čtvrtletních a ročních uzávěrek.

Zodpovědnosti:

Zpracování kompletní účetní agendy dle Maďarských účetních standardů včetně:

  • Evidence a účtování vystavených a přijatých faktur za zboží a jejich archivace
  • Evidence a účtování režijních faktur a jejich archivace
  • Účtování ostatních transakcí souvisejících s prodejem a transportem zboží
  • Účtování vedlejších pořizovacích nákladů a dopravy
  • Příprava přiznání k DPH, souhrnného a kontrolního hlášení. Komunikace s finančním úřadem (v Maďarsku - proto nutná znalost MJ) ve věci následných kontrol
  • Zodpovědnost za správnou aplikaci DPH režimů a potřebné dokumentace v rámci ICO, EU, non-EU
  • Asistence při zajištění potřebné dokumentace pro celní řízení, kontroly
  • Sledování a uplatňování legislativních změn v oblasti účetnictví a povinného reportingu
  • Bankovní výpisy – stažení, zaúčtování a archivace
  • Příprava hromadných platebních příkazů, import do bankovního software
  • Interní doklady – zaúčtování stravenek, pokladny, apod.
  • Zaměstnanecká vyúčtování – knihy jízd, platební karty, cestovní příkazy
  • Účtování dohadů a rezerv
  • Účtování mzdové rekapitulace
  • Rekoncilace – ICO, banka, dohadné účty, zboží
  • Asistence při každoročním statutárním auditu a přípravě daňového přiznání právnických osob
  • Příprava podkladů pro roční účetní závěrku

Kvalifikace:

  • Znalost účetnictví a legislativy - lokální tzn. Maďarskou
  • Umění jednání s úřady
  • Samostatnost
  • Střední škola ekonomického směru
  • Maďarština na pokročilé úrovni
  • Angličtina na komunikativní úrovni
  • Práce s Microsoft Office (Outlook, Excel, Word, PowerPoint, etc.)
  • Znalost Axapty výhodou

Nabízíme plný pr.úvazek na dobu určitou. Nejedná se o zástup na mateřskou dovolenou, ale o celofiremní ujednání. Nabízíme pracovní pozici v mezinárodní společnosti, které má i přes nepřízeň aktuální situace velmi dobré obchodní výsledky v celém CE Regionu. Respekt, otevřená komunikace a transparentnost jsou naše hlavní hodnoty. Ideální pro účetní zvažující relokaci z Maďarska do Prahy.

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
ID: 3997324  Megjelentetés dátuma: 9.11.2020  Az állásajánlat egy külső forrásból származik vagy egy másik portálról vettük át. Alapbér (bruttó): 40 000 Kč/měsíc