Terénny sociálny pracovník

ADRA - Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj - Občianske združenie

Miesto práce
Sabinovská 8, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
01.03.2019
Mzdové podmienky (brutto)
5,50 € / hodina

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• poskytovanie sociálneho poradenstva a asistencie na základe aktuálnych potrieb a problémov klientov - osôb s udeleným azylom alebo poskytnutou doplnkovou ochranou na Slovensku
•identifikácia potrieb klienta, identifikácia zraniteľných a ohrozených klientov;
•poskytovanie poradenstva a asistencie pri zabezpečovaní dokladov, pri prvých kontaktoch so školou, škôlkou, lekármi a pod.
•poskytovanie poradenstva a asistencie pri hľadaní vhodného ubytovania, zamestnania, rekvalifikácie
• vedenie neformálneho vzdelávania klientov na témy bežného života
•realizovanie voľnočasových aktivít pre klientov
•služobné cesty za klientmi
•administratíva

•flexibilný pracovný čas
•školenia, tréningy a podpora v ďalšom vzdelávaní

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, prosíme pošlite nám Váš životopis, motivačný list a súhlas na spracovanie Vašich osobných údajov na [email protected]. V predmete mailu uveďte: terénny sociálny pracovník

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- skúsenosť s prácou s klientom
- schopnosť komunikovať v anglickom jazyku slovom aj písmom nevyhnutné, ovládanie ďalšieho cudzieho jazyka je výhodou
- odolnosť voči stresu

ADRA Slovensko je nezisková organizácia so sídlom v Bratislave, Slovensko. Je súčasťou medzinárodnej siete ADRA (Adventist Development and Relief Agency), ktorá pôsobí vo viac ako 130 krajinách sveta.

Cieľom ADRA Slovensko je zlepšovať životné podmienky najzraniteľnejších skupín obyvateľstva na Slovensku a poskytovať humanitárnu pomoc v prípade katastrof a krízových situácií. Spoločnosť pracuje na princípoch humanizmu, solidarity a pomoci potrebujúcim bez ohľadu na ich náboženské presvedčenie, rasu alebo etnický pôvod.

ADRA Slovensko zameriava svoju činnosť na niekoľko hlavných oblastí:

- Rozvojová spolupráca: Organizácia realizuje projekty zamerané na trvalo udržateľný rozvoj a zlepšenie životných podmienok najchudobnejších komunít na Slovensku. Tieto projekty sa zaoberajú témami ako vzdelanie, zdravotníctvo, prístup k pitnej vode a sanitárnym zariadeniam, udržateľné poľnohospodárstvo a ekonomický rozvoj.

- Humanitárna pomoc: ADRA Slovensko je pripravená reagovať na katastrofy a krízové situácie na Slovensku a v zahraničí. Organizácia poskytuje okamžitú pomoc v podobe zásobovania potravinami, vody, hygienickými potrebami a zdravotníckou starostlivosťou pre postihnuté oblasti.

- Sociálna pomoc: ADRA Slovensko sa zaoberá podporou sociálne vylúčených skupín, ako sú bezdomovci, deti a mládež zo znevýhodneného prostredia, rodiny v núdzi a osoby so zdravotným postihnutím. Organizácia poskytuje sociálne služby, vzdelávanie, psychologickú podporu a integráciu do spoločnosti.

ADRA Slovensko spolupracuje s rôznymi partnermi, vrátane iných neziskových organizácií, štátnych inštitúcií, miestnych samospráv, nadácií a firemných sponzorov. Organizácia tiež spolupracuje s dobrovoľníkmi, ktorí prispievajú svojím časom a schopnosťami k realizácii projektov.

Svoju prácu ADRA Slovensko realizuje s transparentnosťou.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 3063722  Megjelentetés dátuma: 11.1.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: 5,50 € / hodina