Senior právnik pre projekty, claim management

SK Power s.r.o.

Miesto práce
Námestie 1. mája, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
od 1.800€ brutto (výsledná mzda závisí od predchádzajúcich skúseností a schopností daného kandidáta)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do našej energetickej skupiny aktuálne hľadáme skúseného právnika, ktorý:
- Vypracováva dodávateľsko – odberateľské zmluvy pre projekty a zákazky.
- Vypracováva VOP odberateľské/dodávateľské.
- Pripomienkuje dodávateľsko – odberateľské zmluvy.
- Zúčastňuje sa obchodných rokovaní.
- Vypracováva resp. pripomienkuje všetky ostatné zmluvy resp. právne úkony súvisiace s projektmi alebo zákazkami (Zmluvy o budúcich zmluvách, memorandá, inominátne zmluvy, sprostredkovateľské zmluvy).
- Pripravuje podklady pre účasť vo verejnom obstarávaní.
- Pripravuje podklady pre účasť vo verejných obchodných súťažiach.
- Poskytuje výklad a konzultácie k súťažným podkladom a postupom vo verejnom obstarávaní.
- Pripravuje podklady k obchodným verejným súťažiam a obstarávaniam vyhláseným spoločnosťami v korporácii a zabezpečuje súlad podkladov a priebehu s právom SR a EÚ.
- Uplatňuje opravené prostriedky vo verejnom obstarávaní.
- Zabezpečuje dodržiavanie pravidiel ochrany hospodárskej súťaže podľa práva SR a EÚ.
- Riešenie aktívnych a pasívnych reklamácií; reklamácie a reklamačné nároky.
- Zabezpečuje uplatňovanie zmluvných pokút, náhrad škôd a iných sankcií zo záväzkových vzťahov.
- Zabezpečuje obranu spoločností voči nárokom zo zodpovednosti za škodu, zmluvným pokutám a iným sankciám zo záväzkových vzťahov.
- Vypracováva alebo pripomienkuje zmluvy o združení bez právnej subjektivity a poskytuje právne poradenstvo vo vzťahoch z nich vyplývajúcich.
- Zabezpečuje právne poradenstvo a asistenciu pre projekty a zákazky počas celého trvania záväzkovo-právneho vzťahu (analýza rizík neplnenia záväzkov a povinností, predchádzanie rizikám, zmenové konania vrátane návrhov, návrhy dodatkov k zmluvám a podobne).
- Zabezpečuje ukončenie záväzkových vzťahov pred ich zánikom splnením alebo pred uplynutím doby na ktorú boli dohodnuté a navrhuje vysporiadanie vzťahov a nárokov z toho vyplývajúcich (výpoveď, odstúpenie od
zmluvy, dohoda o skončení).
- Posudzuje všetky zmluvy o dielo, kúpne zmluvy, zmluvy o dodávke služieb a iné zmluvné typy uzatvárané v súvislosti s bežnou činnosťou spoločností.

- rozličné firemné akcie (Októberfest, Vianočný večierok, MDD) a teambuildingy,
- čerstvé ovocie, káva, čaj, snack na pracovisku,
- príležitosť neustále sa učiť nové veci a kariérne rásť,
- práca na zaujímavých projektoch v oblasti energetiky.

V prípade záujmu o uvedenú pracovnú pozíciu nám neváhajte zaslať Vaše aktuálne CV v slovenskom, alebo anglickom jazyku na e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

- VŠ vzdelanie II. stupňa – právo,
- Skúsenosť ako in house právnik v stredných alebo väčších korporáciách v oblasti výroby vrátane investičných celkov, alebo právnik u verejného obstarávateľa,
- Znalosť záväzkového práva SR a ČR, súťažného práva, práva verejného obstarávania, znalosť FIDIC veľkou výhodou.
- Schopnosť komplexne riešiť problémy, proaktívny prístup a schopnosť vykonania rozhodnutia,
- Spoľahlivý, zodpovedný a precízny prístup k práci,
- Samostatnosť pri riešení pracovných úloh a zároveň, schopnosť tímovej spolupráce a zdieľania informácií.
- Schopnosť pracovať pod tlakom.
- Koncepčný, systematický a analytický pohľad na prácu.

Spoločnosť pôsobiaca v energetike a strojárskej výrobe

Počet zamestnancov

2 zamestnanci
ID: 3805263  Megjelentetés dátuma: 7.11.2019  A (bruttó) bér alapösszetevője és egyéb juttatások: od 1.800€ brutto (výsledná mzda závisí od predchádzajúcich skúseností a schopností daného kandidáta)