Výpoveď

Dobrý deň..chcem sa opýtať keď sme pred dvomi mesiacmi dostali výpoveď 4 zamestnanci s dobou neurčitou z organizačných zmien s vyplateným odstupným s tým že nám nemajú čo iné ponúknuť a po dvoch mesiacoch zoberú ľudí z "vonku" a otvárajú novú prevádzku je to v poriadku zo zákonom?..ďakujem za odpoveď
  • Hozzászólások
  • Aj keby po 2 mesiacoch otvorili to iste pracovne miesto (nielen miesto v inej prevadzke), je to po 2 mesiacoch mozne.
    ZP, §61
    ....
    (3) Ak zamestnávateľ dal zamestnancovi výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. b), nesmie počas dvoch mesiacov znovu utvoriť zrušené pracovné miesto a prijať po skončení pracovného pomeru na toto pracovné miesto iného zamestnanca.
    ....