Ako si nájsť prácu ako grafička?

Začala by som tým že mám 25 rokov a mám epilepsiu a sklerózu multiplex(a vďaka týmto ochoreniam veľké pracovné znevýhodnenie). Nemôžem vykonávať fyz. prácu, ale baví ma grafika. Avšak mám sš ekonomického zamerania(vš nemám) a ešte som nikde nepracovala. Žijem v Prievidzskom okrese a to je hladová dolina, áno práce tu je ale buď predavačka alebo otravovanie ľudí cez telefón alebo práca čo vykonávať nemôžem alebo nemám vzdelanie k tomu a ani by ma nebavila(a v zdravotníctve robiť nemôžem).
Viem musím Vám pripadať ako blázon, ale keď sa aj objaví nejaká ponuka ta vyžadujú prax v odbore(na prac. pozícii) 2-3 roky ale kde mám tu prax získať. S Photoshopom pracujem už vyše 10 rokov a s Illustratorom "iba" vyše roka ale ide mi to a baví ma to. Do budúcna sa chcem naučiť aj iné programy(InDesing atď).
Ale keďže nechcem živnosť ale pracovať normálne na TPP a na skrátený úväzok tak je to nemožné. A zobrala by som aj prácu z iného mesta/kraja ak by som mohla pracovať z domu(keďže sťahovať sa nechcem).
Úprimne sledujem už profesiu pár rokov ale prácu som si tu nedokázala nájsť aspoň takú akú chcem(asi trúfalé) ale viete mi poradiť? Alebo ak poznáte niekoho kto prácu ponúka pozícia grafik tak viete mi dať kontakt. Zameriavam sa na tvorbu loga, vizitiek, bannerov, plagátov, pozvánok, atď. a tiež rada retušujem/rekonštruujem staré fotografie. Myslím si že skúsenosti mám a nik múdry z neba nespadol a to čo neviem sa doučím, ale chcela by som pracovať lebo byť iba doma mi lezie už na rozum roky, ale zatiaľ ma nik nechcel zamestnať(aj keď som si hľadala administratívnu prácu) keď nerátam tie práce typu otravovanie ľudí(o to nemám záujem) tak žiadne iné ponuky nemám. Ale ja nemám žalúdok na to núkať niekomu pôžičky, poistenia a iné blbosti.
 • Hozzászólások
 • Vie si tvoj potencialny zamestnavatel pozriet niekde ukazky tvojej grafickej prace? Mas niekde stranku, na ktoru odkazuje tvoj zivotopis? Mas graficky zaujimavo a netradicne spracovany zivotopis?
  To vsetko by mohlo zaujat. Grafik nemusi hladat pracu len v okoli, ten vie pracovat na dialku.
  • Nevie si pozrieť keďže nemám na to zameraný IG alebo svoju web stránku(príde mi že mám toho málo stále a nemám sa čím prezentovať ako iní a nič konkrétne myslím pre nejakú firmu alebo osobu). A viem že by som mohla pracovať ako extérny grafik z domu, ale takmer všetky firmy chcú aby človek pracoval konkrétne tam a nie z domu. A tu v Prievidzskom okrese nič nie je také. Nenašla som žiadnu ponuku. A keď aj používam stránky či už FB ale niečo kde niekto hľadá grafika tak všetci si zvolia skúseného grafika s x ročnou praxou a veľkým portfóliom. A životopis? mám taký normálny(v podstate podobný štýl ako tu na profesií keď sa stiahne). Neviem ako by som ho urobila kreatívnejším
 • Ahoj smiem sa opýtať prečo nechcete živnosť? Nie je to také zlé... Pokiaľ nezarobite 6500 ročne tak nemusíte platiť do sociálnej poisťovne ( nerátajú sa vám ale roky do dôchodku no v tomto štáte to je asi jedno lebo pochybujem ze mladý človek sa dôchodku dozije) zdravotná sa platí každý mesiac ak ste invalid tak je to menej... Tiež mam epi a tiež sa venujem grafike ale to je len samostudium...
  • Len ja chcem odvody do sociálne poisťovne mať. A chcem aby to platil aj zamestnávateľ a nie len ja. Preto odmietam živnosť.
 • ak hladas este pracu napis potrebujem surne grafika
 • kontakt?