Zmena

Prosím Vas do akého času mi je zamestnávateľ povinný oznámiť zmenu príchodu do prace? Povedzme moj prípad... Mam ist do prace na svoju zmenu o 8:00 a den predtým mi o 17:00 zavolá, ze mam ist na inú uz od 4:00.Ma na to právo? Mam to právo odmietnuť bez postihu? Ďakujem.
  • Komentáre
  • Pokial by islo o riadnu zmenu, moze sa s tebou na zmene v takom kratkom case dohodnut, inak plati:

    §90 Začiatok a koniec pracovného času

    ...
    (9) Rozvrhnutie pracovného času je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi najmenej týždeň vopred a s platnosťou najmenej na týždeň.
    ....

    Moze ti ale nariadit nadcas, ak sa zmesti do rocneho limitu. Tam casovy usek (ako dopredu) definivny nie je.