Výpočet materskej a možnosti

Dobrý deň mam otázku ohľadne materskej
Od februára 2017 som pracovala vo firme kde som mala na papieri minimálnu mzdu. Výpoveď som dostala 31.12.2018.
Od 7.1.2019 mam novu pracu, kde mam na papieri 850 eur brutto.
Momentálne som v 7 týždni tehotenstva. (keď som nastupovala nebola som ešte tehotná, nevedela som o tom). Tehotensku knižku ešte nemam, budem ju mať v marci.
Keďže v tejto novej firme pracujem od 7.1. a +týždeň som mala PN, do 14.4.2019 som ešte v skúšobnej dobe.

1. Ak zamestnávateľovi doručím počas skúšobnej doby potvrdenie o tehotenstve, môže ma vyhodiť alebo som už chránená a vyhodiť ma nemôže? Predpokladaný termin pôrodu mam začiatkom októbra. Doktor ma chce poslať na materskú v auguste.
2. Ďalšia otázka sa týka výpočtu materskej dávky. Z ktorej mzdy mi bude počítana? Dúfam ze nie z tej spredchadzajuceho roku, lebo to sa zbláznim keď budem mať materské 250 eur. Čo musím splniť aby som mala materské počítane z mzdy od tejto novej firmy kde som od januára? Nevadí že som bola týždeň na PN?
3. Ak by som po skúšobnej dobe dala výpoveď (splnila by som podmienku byť 90 dní poistená z novej práce), a išla napr.na ÚP, bolo by mi materské potom vypočítané zo základu tej novej firmy (850)? Nebrali by do úvahy predchádzajúci rok?

Ďakujem za všetky možnosti odpovede.
  • Komentáre
  • 1. moze s tebo uskoncit PP v skusobnej dobe s udanim dovodu, ale tym dovodom nesmie byt tehotenstvo
    2. musis v novej praci odpracovat aspon 90 dni bez PN, OCR, aby sa ti pocitala materska z tejto novej prace
    3. ano
  • Čo je pravdy na tom ze ak som otehotnela kým som bola zamestnaná v tej poslednej praci a vyhodili ma (a bola som tehotná), tak ak sa uz nezamestnam do nástupu na MD ktora bude v polovici augusta, bude mi materská počítaná z tej novej práce 850 brutto?