Pracovná cesta

Dobrý deň
Dostal som výpoveď danú zamestnávateľom podľa §63 (1) a) 2. ZP (nesúhlas so zmenou miesta výkonu práce). Momentálne mi plynie výpovedná doba 3 mesiace (od 1.10 – 31.12 2018) podľa §62 ZP. Zamestnávateľ ma chce od polovice 11/2018 ale poslať na nové miesto výkonu práce, aj keď som s tým nesúhlasil a to formou pracovnej cesty. Je braná pracovná cesta ako klasické zamestnanie. Mohol by som to nejako odmietnuť. V prac. zmluve mám totižto uvedenú klauzulu: „Zamestnávateľ môže vyslať zamestnanca na nevyhnutne potrebné obdobie na pracovnú cestu, a to aj mimo obvodu obce pravidelného pracoviska alebo bydliska zamestnanca“.
Vopred ďakujem
S pozdravom
Rado
 • Komentáre
 • PC je sucast zamestnania, podla klauzuly v prac. zmluve to nemozes odmietnut.
  Pri pracovnej ceste ale zamestnavatel zabezpecuje dopravu, ubytovanie, stravovanie -cize klasicky si vyuctujes naklady na pracovnu cestu.
 • Ďakujem, veľmi pekne
  Ja to vidím ako 2-sečnú zbraň. Na 1 strane nepodpíšem presťahovanie firmy a na 2 strane tam musím ísť.
  Čo by mi mohol zamestnávateľ urobiť, ak na PC nepôjdem?
  Vopred dík
  Rado
  • Napr. neuposluchnutie pracovneho prikazu = porusenie pracovnej discipliny, za opakovane je skoncenie PP = prides o odstupne, na ktore ti podla aktualnej vypovede vznika po skoncenie VD narok.
 • ahoj Ivka
  V ZP nie je uvedený čas trvania PC-myslím tým čas/deň. V zmluve mám uvedené obdobie, čo beriem ako len ako doba napr.pracovné dni, týždne, mesiace a pod. Ak ma zamestnávateľ pošle na PC napr. 10h/ deň a ja budem trvať len na 8hod, mám na to právo?
  Vopred ďakujem
  s pozdravom
  Rado
  • Nie.