Návšteva lekára - ospravedlnenie

Zamestnanec bol od začiatku roka PN, OČR. Posledné dva týždne mesiaca máj mi neprítomnosť ospravedlnil každý deň potvrdením o návšteve lekára ako i doprovodom člena k lekárovi. Je možné ospravedlniť neprítomnosť týmto spôsobom toľko dní naraz?
 • Komentáre
 • Navsteva lekara sluzi na nevyhnutne potrebny cas na osetrenie alebo vysetrenie u lekara.
  Mali by ste mat na to interny predpis, kedy pripada do uvahy celodenne ospravedlnene volno.
  Ak take nemate a bezne uznavate cely den, tak asi musite rovnako postupovat aj v tomto pripade.
  Mozete este preverit u lekarov, ci v dane dni skutocne u daneho lekara bol, lebo to celkom zavana podvodom. Ak tam nebol, tak mu mozete dat pisomne upozornenie a absenciu - preukazat to ale musi zamestnavatel.

  https://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/legislativa/311-2001/141-dolezite-osobne-prekazky-v-praci/
  ...
  (2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:
  a) vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení
  1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
  ...
 • A ešte doplním, ten doklad od lekára by mal obsahovať údaj, že od kedy - do kedy trvalo ošetrenie. Ošetroval ho celý deň? 8h? Niekoľko dní súbežne? A doklad o doprovode máte od toho istého lekára alebo od iného? My sme raz ako zamestnávateľ zavolali lekárovi, ktorý rozdával takto pečiatky a povedali sme, že zavoláme na dohľad SP a razom tieto pečiatky skončili.