Návrat do zamestnania pred ukončením RD

Dobry den,
potrebujem poradit. oznamila som zamestnavatelovi, ze este pred ukoncenim RD chcem nastupit do prace, najneskor vsak po ukonceni. viem, ze momentalne nie je volne moje miesto, ale mam info, ze v lete bude. mam nan prednostne pravo, ak sa uvolni? co ak ho zamestnavatel obsadi bez mojho vedomia?mam pravo si nan narokovat?

dakujem

Katarina
  • Komentáre
  • Mesiac pred ukončením RD musíte informovať zamestnávateľa o nástupe do práce.
    Návrat do práce po RD upravuje paragraf 157 zákonníka práce:
    Ak sa zamestnankyňa alebo zamestnanec vráti do práce po skončení rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 2, zamestnávateľ je povinný zaradiť ich na pôvodnú prácu a pracovisko. Ak zaradenie na pôvodnú prácu a pracovisko nie je možné, zamestnávateľ je povinný zaradiť ich na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve. Zamestnankyňa a zamestnanec majú právo po skončení rodičovskej dovolenky podľa § 166 ods. 2 na zachovanie všetkých práv, ktoré mali alebo ktoré im vznikali v čase nástupu na túto rodičovskú dovolenku v pôvodnom rozsahu; tieto práva sa uplatnia vrátane zmien, ktoré vyplývajú z právnych predpisov, kolektívnej zmluvy alebo z obvyklých postupov u zamestnávateľa.
  • toto vsetko viem. otazka znela inak. ja mozem byt na RD este 1,5 roka, ale nechcem, preto som informovala zamestnavatela, ze sa chcem vratit a na vhodnu poziciu, resp. moju si pockam, kedze sa kludne moze stat, ze niekto da vypoved. ide o to, ci mam prednostne pravo na tu poziciu, ked bol zamestnavatel upovedomeny, ze chcem nastupit kedykolvek pred skoncenim RD, alebo moze prijat ineho na moju poziciu. dufam, ze pisem zrozumitelnejsie
  • Pri navrate z RD mas narok na svoju povodnu poziciu, ak existuje, bez ohladu na to, ci niekto da alebo neda vypoved.
    Zamestnavatel mal zobrat niekoho na zastupovanie, ak to neurobil, musi riesit problem on.