Dohoda o ukončení PP

Prosím vás, zamestnávateľ mi po ukončení 3 rokoch na rodičovskej navrhol ukončenie dohodou alebo nástup na pôvodnú pozíciu s tým ze sa zmenila náplň práce a požiadavky na pracovnika(tie už nemám). Poslali mi narvh dohody mailom, mailom som im odsúhlasila výpoveď dohodou s dostupným (to bolo aj v tej dohode). Následne mi poslali mail ze mi teda môžu ponúknuť prácu a čakajú že nastúpim... Mali prísť už len k podpisu dohody, no oni zmenili po mojom rozhodnutí podmienky... Co mam robiť? Nastúpiť nechcem..
 • Komentáre
 • Bud sa dohodnes alebo nastupis.
  • Dobre ved ja chcem odísť s tou ponukou odstupného.. Ale oni to potom otočili... Napísala som ze súhlasím s dohodou a chcem ju podpísať a oni potom ze teda majú pre mňa miesto...
 • Stiahli dohodu, majú na to právo, nič nemáte predsa podpísané. Každý sa môže rozhodnúť nepodpísať, tentokrát sa rozhodol zamestnávateľ takto.

  Zamestnávateľ je povinný zaradiť zamestnanca na prácu zodpovedajúcu jeho pracovnej zmluve. Ako sa zmenila náplň práce? Ide o úplne novú pozíciu? Píšeš, že nespĺňaš požiadavky, tým pádom - ide o úplne iný typ prác alebo si stratila spôsobilosť na ich výkon?
 • Povedali mi ze nároky na túto pozíciu stúpli. Ze by som mala robiť preklady v cudzom jazyku a budú ma vysielať na zahr. služobky.
  Nič také som v pôvodnej zmluve nemala... Iba správa agendy na danom useku
 • Pozícia ma názov taky istý - zvýšené požiadavky nespĺňam a z toho co som robila nebudem nič robiť.. Proste moja náplň bude iná..
 • Oznam pisomne najneskor mesiac pred koncom RD, ze nastupujes do prace. A az po nastupe nech zamestnavatel riesi, ze tvoja povodna pracovna pozicia bola zmenena.

  Ak nastupit nechces, navrhni dohodu o skonceni PP ty - ale to uz bude bez odstupneho.