Zamestnávateľ mi navrhol ukončenie pracovného pomeru výpoveďou alebo dohodou. Čo je pre mňa výhodnejšie?

Dobrý deň. Som zamestnanec v tej istej firme 8 rokov. Zamestnávateľ mi navrhol ukončenie pracovného pomeru dohodou ku 31.12.2020 s 3 mesačným odstupným, alebo jvýpoveďou ku 30.11.2020 (neudal paragraf) s 2 mesačným odstupným. Všetky odvody za mňa platil. Čo je pre mňa výhodnejšie aj s ohľadom na to, že nemám inú prácu a musel by som ísť na úrad práce? Koncom mesiaca mám plánované lekárske ošetrenie, ktoré predpokladá PN, dĺžku zatiaľ neviem. Je pre mňa výhodnejšie ísť na ten lekársky zákrok (PN) ešte počas pracovného pomeru? Ovplyvní nejako výšku mojej podpory , resp. peňazí, ktoré budem dostávať to, či som PN keď som zamestnaný alebo až keď budem nahlásený na úrade práce? Aké doklady musím odovzdať na úrad práce? Musím sa aj ešte niekde inde nahlásiť? Ak by mi dal výpoveď pre nejaké vymyslené porušenie práce (ktoré doteraz nijako písomne neavizoval), znamená to pre mňa niečo do budúcnosti ako nezamestnaného? ďakujem za odpoveď.
 • Komentáre
 • Čo je pre mňa výhodnejšie aj s ohľadom na to, že nemám inú prácu a musel by som ísť na úrad práce?
  To si musis urcit ty, ci chces vyssie odstupne alebo byt dlhsie zamestnany a nizsie odstupne.

  Koncom mesiaca mám plánované lekárske ošetrenie, ktoré predpokladá PN, dĺžku zatiaľ neviem. Je pre mňa výhodnejšie ísť na ten lekársky zákrok (PN) ešte počas pracovného pomeru?
  Ak budes suhlasit s dohodou, je to jedno, aj dostanes vypoved kvoli zrusenemu pracovnemu miestu a PN by bola dlhsia ako posledny den VD, PP bude trvat az do posledneho dna PN.

  Ovplyvní nejako výšku mojej podpory , resp. peňazí, ktoré budem dostávať to, či som PN keď som zamestnaný alebo až keď budem nahlásený na úrade práce?
  Nie. Ale na platenu PN mas narok len ak PN vznikne v ochrannej dobe - do 7 dni od skoncenia PP.

  Aké doklady musím odovzdať na úrad práce?
  Zapoctovy list a vypisane tlacivo.

  Musím sa aj ešte niekde inde nahlásiť?
  Len si overit v ZP, ci ta UP prihlasil.

  Ak by mi dal výpoveď pre nejaké vymyslené porušenie práce (ktoré doteraz nijako písomne neavizoval), znamená to pre mňa niečo do budúcnosti ako nezamestnaného?
  Nie, len prides o odstupne.