Výpoveď po 23 rokoch

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť. V práci mi idú dať výpoveď. Vo firme som pracovala cez 20 rokov. Davajú mi 2 možnosti buď okamžitú výpoveď dohodou od 23.4 a 10 mesačné odstupne (takéto odstupne vraj vybavili odbory) alebo keď neodídem hneď tak 3-mesačná výpovedná doba ktorá začne plynuť od 1.5.2021 a odstupné 4 mesiace. Od začiatku roka som odrobila iba 27 dní a inak som čerpala dovolenku, náhradné voľno a zvyšok som na 70% a strašia ma tým, že ak nezoberiem okamžitú výpoveď tak mi potom bude odstupné vypočítane zo 70% mzdy, že sa mi zníži priemerný hodinový zárobok, nakoľko už vôbec nebudem chodiť do práce a budem doma do konca výpovednej doby (70% - prekážka na strane zamestnávateľa), pretože nemajú pre mňa prácu. Vraj ak skončím okamžitou výpoveďou toho 23.4 odstupné mi bude vypočítane z priemerného mesačného zárobku vypočitaného za I Q. (za obdobie od 10 mesiaca do 12 mesiaca) kde som pracovala ešte normálne. Neviem čo si mám o tom myslieť. Viete mi poradiť? ako postupovať?.Dali mi na rozmyslenie iba 2 dni. Ďakujem krásne za skorú odpoveď. Ruslana
 • Komentáre
 • Zazil som podobne na konci roka. Pidpisal som dohodu a dostal maximslne odstupne. Spetne to hodnotim ako najlepsie riesenie.
  - mal som hned peniaze na prezitie na 1/2 roka, ty mas 10 mes. co je ozaj super
  - hned 1.veho som siel na marodku any som mal nejaky prijem. Tu mas este 7 dni ochrannu lehotu po skonceni TPP., a narodku este dostanes - max na 12 mes. Ak nestihnes od 1. ale napr od 6.teho zaplatis si do. zdrav. poist. ako samoplatca 5 dni par eur. Dochodkove poist. neriesis.
  - Ak skonci marodka mozes este ist na 1/2 roka na urad prace

  Cize mas financne pikrytych min. 16 a masiacov a max 10+12+6 mes. Coz je super dlho.
  Si doma mas volnu ruku na hladanie prace, tu si urcite najdes.
  Nema zmysel dat vypoved, robit 3 mes. navyse v nervoch a dostat nizsie odstupne.
  Ja som pracu nasiel za 2 mes. {mam. 50} A teraz mam pracu, odstupne, a kludnu hlavu. Pozeraj dopredu
  • Presne aj ja nad tým takto uvažujem len mi to prišlo take zvláštne, že oni na mna tlačia aby som zobrala okamžitu výpoveď s 10-mesačným odstupným... Mam aj nejaké zdravotné veci, ktoré som kvôli práci odkladala tak teraz si to chcem riešiť... len dalšia vec ktorú neviem ako riešiť je prípadna PN ...niekto radí , že je lepšie keď sa nastúpi na marodku ešte pred podpisom výpovede napr. 21.4 alebo až po podpise toho 23.4 keď som v tej ochrannej lehote...aky je podľa Vás názor ??? Ďakujem za každú radu.
   • nastupit na marodku pocas trvania pp podla mna nema velky zmysel. jedine ze chces aby ti znizili poslednu vyplatu a firma platila prve dni tvojej zacinajucej pn. Idealne je skoncit pp a od dalsieho dna ist na pn. To je varianta pri ktorej prides o najmenej penazi. Vykopnu ta tak ci tak a skorsia pn tomu nezabrani.

    • Aj som to takto spravila ukončila najprv PP a nasledne nastupila na PN. Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.
 • este s tym vypoctom je to tak ako ti povedali. rata sa ako priemer z predosleho obdobia.
  Socialka a ur. prace rata priemer z predoskeho roka, cize 2020.
 • Ja by som tiež bral ten variant s 10 mesačným odstupným, tam nie je čo riešiť.

  Prečo nemajú pre teba prácu? Kvôli koronakríze?
  • Vo veľkom sa v práci prepúšťa kvôli korone. Nie sú objednávky tým pádom je zbytočne vysoký počet zamestnancov ktorý sú nadbytočný a znižujú stavy a bohužiaľ to po toľkých rokoch vyšlo aj na mňa