Odstupné marodka

Dobrý deň, prosím Vás o právnu radu, mám 41 rokov, som zamestnaná už 4 rok v súkromnej firme, včera mi zamestnavatel oznamil, že ma musia prepustiť, pretože moja pozícia sa ruší, a nemajú pre mňa miesto, ponúkli mi náhradné pracovné miesto, ale v Ilave, keďže som z Kosic, to nepripadá do úvahy. Odmietla som. Dajú mi vypoved dohodou tento mesiac, od 1.12.2019 mi plynie výpovedná lehota a k 31.1. so mnou firma rozviaze pracovný pomer. Dostanem dvojmesacne odstupné. Nemám vyhliadky na prácu, preto sa chcem opytat, ak by som sa dala vypísať už teraz, pred ukončením pracovného pomeru, mám nárok na dvojmesacne odstupné? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Pekný deň prajem...
 • Komentáre
 • Vypoved dohodou neexistuje.
  Existuje dohoda o skonceni PP, pri nej nie je vypovedna doba.
  Dostanes asi vypoved kvoli zrusenemu prac0vnemu miestu, tam je 2 mesacna VD.
  Ak by si isla na PN a PN by trvala aj po 31.1.2020, tak tvoj PP neskonci, ale bude pokracovat az do posledneho dna PN. Na PN treba mat ale realny a dobry dovod a dodrziavat liecebny rezim, tieto pri skonceni PP su ovela sledovanejsie zo strany SP.
  Az potom p oskonceni PN+PP ti vyplatia odstupne.
  • Ďakujem veľmi pekne. Pekný deň
   Vargová
   • Nerozumiem preco chces ist na PN uz teraz. Ved staci az vo februari po skonceni pracovneho pomeru. Ak na PN nastupis hned po skonceni pracovneho pomeru, bude to v ochrannej lehote a budes na pn ako poistenec statu. PN budes dostavat od socialnej poistovne a tam budes nosit aj priepustky. Na urad prace sa zaevidujes az po skonceni PN.
 • Ja viem som si toho vedomá, no, ale ak by som išla uz teraz na PN nemám čo stratiť, odstupné tak či tak musím dostať po ukončení pn. Prvých 10 dní mi platí zamestnávateľ a ďalšie dni SP. Alebo sa mýlim ? Ďakujem za odpoveď.
 • No stratis peniaze, socialny kontakt a budes obmedzena vychadzkami. Kym teraz by si mala az do konca januara plny plat, na PN budes mat len cca 60 percent. Ak ti ide o odych, tak po skonceni pracovneho pomeru si oddychnes este dost. No a navyse pochybujem, ze bez relevantneho dovodu by ta lekar nechal na pn tak dlho.