Neplatnosť výpovede

Dobrý deň, mala by som viac otázok.
V organizácii som odpracovala 7 rokov. 3 mája som dostala výpoveď / dohoda o skonč. prac. pomeru podľa § 60 /, ktorú som podpísala, nakoľko sa mi vyhrážali. Zároveň som dostala 3 mája dovolenku. V tom čase som bola na pandemickej pn / príchod zo zahraničia / , Predtým som bola mesiac na klasickej PN, ale jedno vyšetrenie som absolvovala v zahraničí, čo mi vyhodnotili ako porušenie a krátenie PN. Nakoniec mi PN nevyplatili vôbec. Počas pandemickej pn -ky mi bola táto PN ka zrušená a ja som o tom nevedela. Doklad v karte mám, ale PN ka mi vyhotovená nebola. Po skončení karanténnej PN som nastúpila do práce, kde som vzápätí so spätným dátumom dostala tri absencie, že som nenastúpila do práce, ale ja som bola na štátom nariadenej pandemickej PN.
V organizácii som odpracovala takmer 8 rokov / bez pár mesiacov /, ale žiadnu výpovednú lehotu na Dohode o skončení prac. pomeru nemám. Ako sa mám brániť? Chcela by som sa poradiť. Mám sa zaevidovať na ÚP a obrátiť sa na Inšpektorát práce alebo si vziať právnika? Ako môžem dokázať že sa mi vyhrážali a zrušili moju pandemickú PN. Mám v kartotéke dôkaz, že mi mala byť vystavená PN. Ďakujem za rady aj odpovede, aj keď som zrejme môj problém opísala dosť zložito
 • Komentáre
 • Žiaľ, tým, že si podpísala dohodu o skončení PP, si celé skončenie PP uzavrela. Nevieš preukázať, že si to nepodpísala dobrovoľne. Pri dohode žiadna výpovedná doba nie je,PP konci dohodnutým dňom.
  V tomto prípade ti ani IP nemá ako pomoct, bude preverovať, ale zamestnávateľ má podpísanú dohodu, vie preukázať zákonné skončenie PP.

  Story s PN je dosť nezrozumiteľna, pandemicku PN vypláca celú Sociálna poisťovňa po nahlásení, ak ju zrusila ta, mala na to určite dôvod.

  Ak si sa od 4.3. ešte naUP neevidovala, treba si doriešiť zaplatenie zdravotného poistenia od toho dňa až do dňa evidencie alebo nového zamestnania.

 • Ivka, zamestnavatel sice ma podpisanu dohodu, ale ja mam cely rozhovor s majitelmi nahraty aj s vyhrazkami. Neviem ci je to adekvatny dokaz... So socialnou poistovnou si PN riesim.
  Len som chcela vediet, ci by v mojom pripade nevedel nieco pravnik urobit.
  • Ak si na nahravanie nemala suhlas nahravanych, taky dokaz je nepouzitelny.
   Skus pravnika, ja to velmi realne nevidim.